Soczewki kontaktowe – co musisz wiedzieć na poczatek?

soczewki kontaktowe

Soczewki to wygodna i zdaniem części osób bardziej estetyczna alternatywa dla okularów. Mogą być rozwiązaniem typowo korekcyjnym lub kosmetycznym (zmiana barwy tęczówek, efekty dodatkowe). Trzeba mieć nieco wprawy w ich użytkowaniu, ale prędzej czy później każdy może się tego nauczyć.

Nowoczesne soczewki kontaktowe – od czego zacząć?

Korzystanie z soczewek wiąże się z istniejącą wadą wzroku, podobnie jak noszenie okularów. Z tego powodu soczewki kontaktowe w Warszawie przepisywane są danej osobie przez lekarza specjalistę i można je kupić np. u optyka. Mają wtedy konkretną „moc”, podobnie jak okulary, i redukują wadę wzroku w jednym lub w obu oczach.

Soczewki kontaktowe mogą być noszone na zmianę z okularami, na przykład w sytuacjach, w których okulary byłyby przeszkodą – uprawianie sportu, praca w terenie, czasami nawet jazda samochodem. Niektóre osoby preferują właśnie soczewki i korzystają z nich przez cały czas, jeśli nie ma ku temu przeciwskazań.

Soczewki czy okulary – co będzie lepsze do pracy?

Osoby z wadą wzroku muszą nosić w miejscu pracy okulary lub soczewki. Niekiedy noszą je nawet wtedy, gdy nie robią tego na co dzień. Popularnym rozwiązaniem są okulary do pracy biurowej w Warszawie, zakładane np. do pracy przy komputerze. Powinny uwzględniać potrzeby zdrowotne pracownika oraz ułatwiać wykonywanie zadań (okulary z antyrefleksem).

W niektórych zawodach lepszym wyborem są soczewki. Chodzi ogólnie o pracę fizyczną lub niektóre profesje, takie jak stewardessa. W wielu liniach lotniczych stewardessy nie mogą nosić okularów, ale właśnie soczewki kontaktowe. Chodzi o względy estetyczne oraz o bezpieczeństwo podczas lotu.

Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Duży wybór nowoczesnych soczewek pozwala dobrać takie, które będą wygodne i jak najlepsze w przypadku danej wady wzroku. Należy dopasować je ściśle według wytycznych lekarza. Soczewki i okulary należy nabyć w specjalistycznym punkcie na receptę lub po wykonaniu badań na miejscu.

Podsumowując, soczewki kontaktowe są wygodną i wysokiej jakości nowoczesną alternatywą dla okularów. Dzisiaj ich użytkowanie jest powszechne i często praktykowane na zmianę z okularami lub przez cały czas.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz