Sprawy karne – dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata?

pomoc adwokata

Sprawy karne wynikają z popełnienia czynu, który jest przestępstwem lub wykroczeniem. Dla zwykłego człowieka wszystkie czynności, jakie podejmowane są w związku ze sprawą karną, są skomplikowane. Warto wówczas zwrócić się o pomoc do adwokata, który nie tylko szczegółowo nam wszystko wyjaśni, lecz też będzie w pełni nas reprezentował, jeśli dojdzie na przykład do rozprawy.

Jakie czynności podejmowane są w postępowaniu przygotowawczym?

Jeśli wpłynie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia, na początek wdrażane jest postępowanie sprawdzające. Jeśli nigdy nie byliśmy w takiej sytuacji, już na początku warto zaangażować kogoś, kim jest adwokat sprawy karne w Raciborzu. To osoba, która pomoże nam przejść przez całą taką sprawę.

W tej fazie właściwe organy sprawdzają, czy dokonano czynu zabronionego,  czy stanowi on przestępstwo. Jednocześnie ustalany jest także sprawca i zbierane są wszelakie dane o potencjalnych sprawcach. W dalszej kolejności wydaje się postanowienie o przedstawieniu zarzutów osobie podejrzanej. Postępowanie przygotowawcze na celu wyjaśnienie wszelkich istotnych okoliczności sprawy oraz zebraniu niezbędnych dowodów.

Dlaczego adwokat jest niezbędny w sprawach karnych?

Zaangażowanie adwokata przy sprawie karnej to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli wdaliśmy się w konflikt z prawem. Płynie z tego wiele korzyści. Po pierwsze każdą decyzję procesową podejmujemy w porozumieniu z adwokatem. Możemy zawsze poradzić się w kwestiach, o których nie mamy pojęcia. Z adwokatem ustalana jest linia obrony, czyli to, jakie wyjaśnienia złożyć podczas przesłuchania i jakie dowody przytłoczyć. Poza tym, jeśli zatrudniliśmy specjalistów, takich jak kancelaria adwokacka w Raciborzu, z pewnością wynegocjują oni dla nas korzystne warunki.

To adwokat wygłasza mowę końcową, która ma przekonać sąd o naszych racjach. Jeśli natomiast wyrok byłby dla nas niekorzystny, właśnie adwokat jest odpowiedzialny za złożenie apelacji w naszym imieniu. Zaangażowanie adwokata zaoszczędzi nasz czas i nerwy, a także pozwoli na uniknięcie niepewności związanej z toczącym się postępowaniem. Dobry adwokat uświadomi nas, czego możemy się spodziewać i przybliży nam ewentualny wyrok.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz