Udrażnianie rur – jak to zrobić?

jak udroznic rury

Zapchana rura w zlewie czy umywalce to problem, który spotykany jest w wielu domach czy mieszkaniach. Istnieje wiele sposobów na to, aby samodzielnie poradzić sobie z zatkaną rurą, jednak jeśli dojdzie do poważniejszego problemu i domowe metody nie poskutkują, należy koniecznie skontaktować się z pogotowiem kanalizacyjnym. Najważniejsze to nie zwlekać z udrażnianiem takich rur, nie jest to bezpieczne dla całej kanalizacji ze względu na to, że gromadzone ścieki w rurze nie będą miały odpływu i może się okazać, że zacznie je wybijać przykładowo do umywalki, a to wiąże się z nieprzyjemnym zapachem. Instalacje ściekowe głównie zatykają, ponieważ do rur trafiają resztki jedzenia, tłuszcze lub nawet piasek czy trociny. Jeśli chce się zadbać o odpowiednie działanie swoich rur, to z pewnością nie wolno wrzucać tego do kanalizacji, jednak jeśli jest już za późno to, co robić?

Domowe sposoby na udrażnianie rur 

Najpopularniejszym domowym sposobem na udrażnianie rur jest z pewnością wlewanie do nich sody z ocet, taki proces może pomóc, ale w przypadku poważniejszych zatorów może na niewiele się zdać. Prostym narzędziem, które powinien mieć każdy w swoich domu, jest przepychacz, mimo tego, że nie jest droga a jej działanie, jest bardzo proste, to daje namacalne efekty i często może pomóc w udrażnianiu rur. Warto jednak pamiętać, że jeśli nie osiągnęło się zadowalających efektów w przepychaniu rur domowymi sposobami, to koniecznie należy skontaktować się z pogotowiem kanalizacyjnym, które to wykonuje, chociażby udrażnianie rur w Łodzi. Przepychanie kanalizacji w Łodzi to zadanie profesjonalnej firmy Zakład Usług Asenizacyjnych. Do swoich prac używa profesjonalnego sprzętu, który wpuszcza się do kanalizacji i woda pod ciśnieniem odrywa wszystkie resztki z rur, zapewniając skuteczne przeczyszczenie oraz bezawaryjne działanie przez długi okres.

Jak zapobiegać zapychaniu się rur?

Najprostszym sposobem jest czyszczenie syfonów. Jeśli co jakiś czas dokładnie się je wyczyści, to nie powinno mieć się problemów z zatkanymi rurami.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz