W jaki sposób można bezpiecznie niszczyć dokumenty?

pexels pixabay 265024

Niszczenie dokumentów firmowych, które przeważnie zawierają dane wrażliwe o klientach, jak również innego rodzaju istotne informacje, musi odbywać się zgodnie z określonymi przepisami, np. RODO. Bez przestrzegania określonych procedur, może niestety dojść do sytuacji, w której dane zostaną skradzione oraz wpadną w nieodpowiednie ręce. To może narazić firmę na poważne konsekwencje. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z doświadczoną firmą od niszczenia dokumentów.


Coraz więcej firm stara się, aby tradycyjne archiwa, w których zalegają często ogromne wręcz ilości dokumentów, były poddane cyfryzacji, a więc przeniesieniu na formę elektroniczną. Dzięki temu rodzaju czynności, możemy archiwum (w formie tradycyjnej) zlikwidować, a pomieszczenia przeznaczyć na inne cele.

Z oczywistych względów cyfryzacja firmy ma wiele innych zalet: pozwala mieć szybko dostęp do dokumentów, ułatwia ich odnajdywanie, drukowanie, zbieranie danych statystycznych. Współpraca z firmą, która świadczy takie usługi, jak niszczenie dokumentów jest ważna. Będziemy mieli pewność, że zlecenie będzie wykonane zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Wynajem profesjonalnej firmy od niszczenia dokumentów

Kompleksowe niszczenie dokumentów firmowych, zawsze odbywa się w kilku krokach:

– cyfryzacja dokumentów,
– umieszczenie niepotrzebnych dokumentów w specjalnych pojemnikach,
– transport pojemników do miejsca niszczenia,
– niszczenie dokumentów w niszczarce,
– utylizacja,
– dokumentowanie usługi,
– wystawienie odpowiedniego zaświadczenia.

Dzięki temu, że wykonawca zlecenia, na przykład firma https://medienpartner.pl/, dostarczy nam odpowiednio duże i zabezpieczone pojemniki, po wrzuceniu do nich dokumentów, nie będzie możliwości, aby ktoś dokumenty ukradł.

Zobacz także: https://euroinfor.pl/w-jaki-sposob-zadbac-o-segregacje-surowcow-wtornych-w-firmie/

Niszczenie w niszczarce

Samo niszczenie dokumentów nie może odbywać się ręcznie. Do tego wykorzystywana jest specjalna niszczarka, która ma dużą moc, potrafi poradzić sobie z każdym papierem, jak również posiada odpowiednią klasę skuteczności, niszczy więc dokumenty w taki sposób, że nie jest możliwe odczytanie praktycznie żadnych danych.

To niezwykle istotne, żeby usługą niszczenia dokumentów zajmowała się firma, która po pierwsze posiada doświadczenie oraz może pochwalić się na przykład referencjami. Choć cena za usługę jest ważna, pamiętajmy, że często mamy do czynienia z danymi wrażliwymi, np. dokumentacją medyczną lub finansową. Dlatego patrzmy na kompleksowość usługi.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz