W jakich branżach znajduje zastosowanie cynkowanie łukowe?

cynkowanie lukowe

Cynkowanie łukowe jest niezwykle ważnym procesem w kontekście ochrony elementów metalowych. W jakich sektorach przemysłu cynkowanie jest jednak najbardziej przydatne?

Czym dokładnie charakteryzuje się cynkowanie łukowe?

Odpowiednie zabezpieczanie wszelkich materiałów, które mogą być narażone na niekorzystne działanie chociażby czynników atmosferycznych, jest naprawdę ważną kwestią, jeżeli zależy nam na tym, by dana konstrukcja była w stanie przetrwać w możliwie jak najlepszym stanie przez kilka bądź kilkanaście lat. By odpowiednio się do tego zabrać, konieczne jest dobranie właściwej metody, która zapewni nam najlepsze efekty w zależności od danego tworzywa. Jedną z nich, w przypadku metalu, jest dla przykładu cynkowanie łukowe w Krakowie, któremu poświęcimy dzisiaj trochę więcej uwagi. Czym bowiem tak właściwie jest ten typ cynkowania? Jak nietrudno się domyślić, cały ten proces polega na nałożeniu warstwy cynku na element, by chronić go przed pojawieniem się rdzy. Nie wszystkie materiały mogą jednak być poddawane obróbce cieplnej czy działaniu prądu elektrycznego, co jest wymagane na przykład przy cynkowaniu galwanicznym czy ogniowym. Wtedy do gry wchodzi cynkowanie łukowe, inaczej nazywane cynkowaniem natryskowym. 

Gdzie cynkowanie łukowe sprawdzi się w szczególności?

Wiemy już czym tak dokładnie charakteryzuje się cynkowanie łukowe, oferowane na przykład przez firmę Termoplast II. Pochylmy się teraz nad tym, w jakich branżach najczęściej znajdziemy właśnie ten typ cynkowania. Od razu na myśl może nam przyjść przemysł motoryzacyjny – karoseria samochodowa jest bowiem mocno narażona na rdzę, a dzięki działaniu cynku producenci mogą w naprawdę skuteczny sposób zabezpieczyć blachę pojazdu. Nie bez znaczenia cynkowanie jest również w przemyśle lotniczym czy budowlanym. W tego typu konstrukcjach również jesteśmy w stanie spotkać się z istotnymi elementami z metalu, które muszą pozostać wolne od korozji na długi czas. Odpowiedni typ cynkowania może jednak na naprawdę długi czas rozwiązać cały problem!

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz