W jakich wnętrzach sprawdzą się firany z tkaniny w stylu boho?

styl boho

Firany z tkaniny w stylu boho są jednym z najmodniejszych trendów w dekoracji wnętrz w ostatnim czasie. Są to lekkie, zwiewne i romantyczne ozdoby okienne, które dodają pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu. Jednakże nie każde wnętrze jest odpowiednie do takiej dekoracji. W tym artykule omówimy, w jakich pomieszczeniach sprawdzą się firany z tkaniny w stylu boho, oraz jak je dobrać, aby pasowały do naszego wnętrza.

Czym konkretnie charakteryzuje się styl boho?

Styl boho w dekoracji wnętrz zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoją swobodę i niekonwencjonalność. Charakteryzuje się on naturalnymi materiałami, kolorowymi wzorami oraz ręcznie wykonanymi ozdobami. Tkanina boho idealnie wpisuje się w ten styl i będzie doskonale wyglądała w salonach, sypialniach oraz pokojach dziecięcych.

Salon z tkaniną boho

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, które powinno być urządzone w sposób funkcjonalny i estetyczny. Firany z tkaniny boho będą pasowały do wnętrza urządzonego w stylu rustykalnym lub skandynawskim. Dobrze będzie się prezentować tkanina w naturalnych kolorach, takich jak beż, brąz, czerń lub biel. Możemy też zdecydować się na wzory kwiatowe, geometryczne lub etniczne, które dodadzą salonowi charakteru.

Sypialnia z tkaniną boho

Sypialnia to miejsce, gdzie odpoczywamy i regenerujemy siły. Dlatego, powinna być urządzona w sposób przytulny i relaksujący. Firany z tkaniny boho doskonale wpiszą się w ten klimat. Możemy zdecydować się na gotowe zasłony w jednolitym kolorze lub na tkaninę w delikatne wzory. W przypadku sypialni warto też zwrócić uwagę na fakturę tkaniny – powinna być miękka i przyjemna w dotyku.

Pokój dziecięcy z tkaniną boho

Pokój dziecięcy to miejsce, gdzie maluchy spędzają większość czasu, dlatego powinien być urządzony w sposób kreatywny i przyjazny dla dzieci. Firany z tkaniny boho w delikatne wzory lub w kolorowe kwiaty doskonale wpiszą się w ten klimat, sprawiając, że nasza pociecha będzie czuła się w pełni bezpiecznie. 

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz