Wesele w górach. Jak sprawić, aby było wyjątkowe?

młoda para

„Wesele w górach” to hasło, które często pojawia się podczas snucia marzeń o weselu idealnym. Bajkowe widoki górskich szczytów. Cisza, spokój, natura. To właśnie dlatego tak wiele panien młodych jest nim zainteresowanych. Czy są jednak aspekty, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na wesele w górach? Podpowiadamy!

Wesele w górach – co z terminem?

Wesele w górach nieustannie cieszy się dużą popularnością. Miesiące letnie i wczesnojesienne (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) zapewnią nam najlepszą pogodę. I właśnie dlatego pary młode najczęściej pytają o terminy w podanych miesiącach. To jednak nie skreśla gór jako miejsca wesela także w okresie zimowym. Rada dla zainteresowanych weselem w zimie: W miesiącach zimowych dobrze jest zaplanować ceremonię ślubną na wcześniejszą godzinę. Jeśli rozpocznie się po godzinie 15, należy przygotować się na to, że jeszcze w trakcie ceremonii na dworze zacznie zapadać zmrok. Dla niektórych par nie stanowi to jednak problemu, a wręcz przeciwnie – dodaje nastroju podczas tego wyjątkowego dnia.

 

Wesele w górach – dlaczego warto skorzystać z porad eksperta?

Jeśli na co dzień mieszkamy w dużym mieście, z dala od gór, warto skorzystać z pomocy Weeding Plannera, który dopilnuje, aby ceremonia odbyła się zgodnie z twoimi oczekiwaniami. Co najważniejsze – wyeliminuje to konieczność częstych przyjazdów na miejsce wesela. Dzięki temu kwestia osobistej kontroli każdego detalu zostanie wyeliminowana, tym samym zmniejszając przedślubny stres. Dla osób ceniących sobie ekonomiczne rozwiązania ważnym aspektem jest także fakt, że planiści ślubów zwykle mają kontakty z lokalnymi firmami. Tym samym – zapewnią lepsze stawki, zmniejszając koszty np. dekoracji. Na koniec najważniejsze – wsparcie Wedding Plannera doskonale sprawdzi się podczas nagłych incydentów zarówno na etapie przygotowań, jak i na weselu. Specjalista rozwiąże problem, a Ty skupisz się na pozostałych przygotowaniach, odpoczynku lub zabawie.

 

Współpracuj z „lokalsami”

Lokalni dostawcy usług – fotografowie, czy kamerzyści będą posiadać wiedzę na temat ciekawych miejsc, w których można wykonać sesję zdjęciową lub nagrać film. Ponadto dostosują swój sprzęt do warunków danego miejsca, dzięki czemu przygotowane materiały ślubne będą wysokiej jakości.

Wyeliminuje to problem światła, czy cieni, które nie raz odbierają uroku fotografiom ślubnym.

 

Wesele w górach – przygotuj na nie swoich gości

Zadbaj o komfort weselników. Zachęć ich do spakowania kilku warstw odzieży, które mogą przydać się podczas zmiennej górskiej pogody. Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością jest także rozesłanie do nich mapki z lokalnymi atrakcjami, informacjami o regionie, czy linków do aktualnej prognozy pogody. Warto by nie tylko państwo młodzi posiadali swoją „checklistę”, ale także goście. To pozwoli im w pełni cieszyć się uczestnictwem w ceremonii.

 

Skorzystaj z wyjątkowej oferty kulinarnej

Wesele w górach to świetna okazja, aby oprócz pięknych widoków rozsmakować się w lokalnych daniach. – Dobra kuchnia to jeden z najważniejszych elementów udanego wesela. Płonące szynki, aromatyczne pasztety, przepyszne sery, oliwki z ziołami, czy wyborne mięsa pieczone podbiją podniebienia nawet najbardziej wymagających – mówi Katarzyna Bemsz, reprezentująca Dwór Korona Karkonoszy. – Dbamy jednak także o różnorodność, Młoda Para może wybierać potrawy z listy 300 proponowanych dań – dodaje ekspert z Dworu Korona Karkonoszy.

Planujesz ten wyjątkowy dzień z widokiem na szczyty górskie? Wesele w górach niezależnie od lokalizacji sprawi, że z pewnością nie zapomnisz go do końca życia. Ty i Twoi goście.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz