Wyprawka dla niemowlaka – co powinno się w niej znaleźć?

wyprawka

Kiedy para planująca powiększenie rodziny dowiaduje się, że na świecie już niebawem pojawi się ich wyczekiwane dziecko rozpoczyna się planowanie i przygotowywanie domu na ten wyjątkowy moment. Trzeba przygotować wszystkie niezbędne ubranka, akcesoria i meble, które są niezbędne do opieki nad dzieckiem i zapewnienia niemowlakowi właściwych warunków do prawidłowego rozwoju. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, co koniecznie powinno znaleźć się w wyprawce niemowlęcej? W takim razie koniecznie zdecyduj się na zapoznanie z ofertą naszego poradnika.

Jakie ubranka powinny wchodzić w skład wyprawki niemowlęcej?

Wyprawka niemowlęca to przede wszystkim ubranka malucha. Jakie ubranka dla niemowlaka warto kupić przed jego przyjściem na świat. Potrzebne są boty niemowlęce, pajacyki, kombinezony, rajstopki, skarpetki oraz czapeczki. Warto pamiętać o tym, by dostosować wyprawkę do pory roku, w której urodzi się dziecko. Jeśli maluch ma pojawić się na świecie w sezonie letnim to nie trzeba kupować kurteczki i ubranek na zimę. Będą one jednak potrzebne, gdy maluch przyjdzie na świat w sezonie jesienno-zimowym. Jednak warto wstrzymać się z kupowaniem kurteczki dla niemowlaka, ponieważ trudno jest określić, jaka będzie pasować idealnie. Kiedy maluch już będzie z rodzicami łatwiej będzie zdecydować jaki rozmiar jest idealny.

Akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji dla niemowlaka

Nie można zapomnieć o stosowaniu kosmetyków do pielęgnacji malucha. W wyprawce nie może zabraknąć płynu do kąpieli dla niemowlaków, balsamu do ciała, oliwki dla niemowlaków, kremów do twarzy, a także kosmetyków do pielęgnacji pupy, która narażona jest na odparzenia. Warto również zaopatrzyć się w waciki dla niemowlaków, chusteczki mokre, gaziki i sól fizjologiczną, która doskonale sprawdza się do przemywania twarzy i dłoni. Przy wyborze kosmetyków warto zwrócić uwagę na to, czy wszystkie produkty są polecane przez dermatologów i przeznaczone dla dzieci od pierwszego dnia życia. Dzięki temu można mieć pewność, że nie będą wywoływać uczulenia po zastosowaniu.

Elementy wyposażenia pokoju niemowlęcego

W pokoju niemowlaka nie może zabraknąć łóżeczka, które jest dostosowane do wieku dziecka. Potrzebny może być również przewijak, komoda na ubrania oraz akcesoria do pielęgnacji. Warto zainwestować w fotelik do bujania lub kosz Mojżesza dla niemowlaka.

Przy wyborze wszystkich mebli i akcesoriów warto upewnić się, że mają one certyfikat bezpieczeństwa.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz