Zakłady bukmacherskie na sporty walki – jak obstawiać MMA?

sporty walki zaklady

Spektakularne nokauty, walka w parterze oraz różnorodne chwyty – MMA stało się w ostatnich latach jednym z najchętniej oglądanych sportów walki w Polsce. Spowodowało to, że jego obstawianiem zainteresowali się bukmacherzy wychodzący do nas ze swoją ofertą. W jaki sposób obstawiać MMA? Jaki typ zakładu wybrać? Podpowiadamy!

Obstawianie MMA – jakie są rodzaje zakładów?

W ostatnich latach nastąpił w Polsce wyraźny wzrost zainteresowania MMA. Jest to spowodowane powstaniem rodzimych federacji takich jak m.in. KSW czy FEN. Oprócz tego możemy poszczycić się sukcesami naszych reprezentantów w prestiżowym UFC. Na czoło wysuwa się tutaj oczywiście postać Jana Błachowicza. Przeanalizujmy więc, jakie rodzaje zakładów oferują bukmacherzy w swoich ofertach na MMA.

Podobnie jak w przypadku piłki nożnej najbardziej podstawowym rodzajem zakładu jest 1X2. Pozwala on na wytypowanie zwycięzcy pojedynku lub obstawienie remisu. Na tę ostatnią opcją są na ogół bardzo duże kursy ze względu na małe prawdopodobieństwo zaistnienia takiego scenariusza. Większość walk posiada także zdecydowanego faworyta, wobec czego kursy na niego są zazwyczaj niskie.

To jednak niejedyny rodzaj typów na MMA. Każdy sympatyk mieszanych sztuk walki wie, że pojedynek może zostać rozstrzygnięty na różne sposoby. Czasem jest to nokaut, innym razem zwycięstwo na punkty, a czasem poddanie się przeciwnika. Analizując, w jaki sposób dany zawodnik rozstrzyga swoje walki, warto pokusić o typy bukmacherskie na konkretny sposób rozstrzygnięcia pojedynku.

W jaki sposób obstawiać MMA?

Do zakładów bukmacherskich na MMA można podejść w jeszcze inny sposób. W momencie, kiedy faworyt pojedynku jest jasny i stawianie na jego zwycięstwo nie ma najmniejszego sensu, warto zwrócić uwagę na typowanie wyników rund. Kursy na wygraną danego zawodnika w konkretnej rundzie są o wiele wyższe niż na tryumf w całej walce. Zdecydowanie warto rozważyć to podejście.

Rundy w pojedynku MMA stwarzają jeszcze więcej możliwości tworzenia zakładów. Bukmacherzy postanowili więc stworzyć typy, w których możemy określić czy walka będzie się toczyła przez wszystkie zaplanowane rundy i finalnie zostanie rozstrzygnięta na punkty, czy może zakończy się przed czasem. Również  przyjmując ten sposób typowania, można znaleźć propozycje atrakcyjnych typów.

Dostępne są także inne wariacje tego rodzaju zakładu. W wielu ofertach zakładów mamy także możliwość typowania czy walka zakończy się przed daną rundą, czy po niej. Np. możemy obstawiać czy pojedynek zostanie rozstrzygnięty w trzech rundach, czy może potrwa nieco dłużej. To ciekawy sposób na urozmaicenie zabawy w typowanie.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz