Złomowanie aut – do kogo skierowana jest ta oferta?

zlomowanie aut

Kasacja samochodu bywa bardzo ciężkim momentem dla właściciela. Są jednak sytuacje, kiedy jest ona konieczna. W jakich przypadkach należy oddać pojazd do kasacji? Jak przebiega cała procedura i jakie dokumenty należy ze sobą posiadać? Podpowiadamy.

Złomowanie auta – kiedy można go dokonać?

Samochody trafiają do kasacji z różnych powodów. Najczęściej dzieje się to jednak w sytuacji, kiedy nie ma innego wyjścia. Dużą część aut przekazywanych do stacji demontażu stanowią pojazdy powypadkowe. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku, kiedy stwierdzono szkodę całkowitą, tzn. koszt naprawy auta przekroczył jego wartość. Do złomowania trafiają także pojazdy całkowicie zniszczone. To jednak niejedyne przypadki.

Właściciel samochodu ma prawo do samodzielnej decyzji, aby dokonać kasacji pojazdu. Może zrobić to m.in. w sytuacji, kiedy auto jest od dłuższego czasu nieużytkowane. Jego wyrejestrowanie i zezłomowanie zwolni go z obowiązku płacenia składek OC. Pojazdy oddawane są także do kasacji, kiedy nieopłacalna jest ich naprawa lub nie przeszły przeglądu technicznego. Profesjonalną usługę złomowania aut znaleźć można, klikając link złomowanie aut w Kujawsko-Pomorskim.

Jak przebiega złomowanie auta?

Kasacja samochodu odbywa się w legalnie działającej stacji demontażu. Auto jest zabierane przez firmę na lawecie i odwożone do punktu. Następnie zostaje rozebrane na czynniki pierwsze, a podzespoły, które nadają się do dalszego użytkowania, przekazywane są na sprzedaż. Osoby zainteresowane zakupem pochodzących z demontażu części do samochodów zachęcamy do sprawdzenia frazy sprzedaż części samochodowych we Włocławku.

Oddanie samochodu do kasacji wiąże się także z koniecznością dopełnienia formalności. Właściciel pojazdu powinien pojawić się w stacji demontażu z gotowym kompletem dokumentów. Wśród nich wymienić należy: dowód tożsamości, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, tablice rejestracyjne, numer VIN oraz tablice rejestracyjne. Przydatna może okazać się także umowa kupna, a gdy pojazd posiada dwóch właścicieli – również pisemna zgoda współwłaściciela.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz