Zwiedzanie Warszawy w 2 dni – gdzie się udać?

warszawa zwiedzanie

Warszawa to sporych rozmiarów miasto, które nie jest łatwo zwiedzić w zaledwie dwa dni. Jednak odpowiednio planując trasę, można zobaczyć całkiem sporo godnych uwagi miejsc. W pierwszy dzień warto skupić się na historycznych lokalizacjach, natomiast drugiego dnia na współczesnej historii tego miasta.

Pierwszy dzień zwiedzania Warszawy

Zwiedzanie Warszawy warto rozpocząć od najważniejszych historycznych miejsc. Pierwszego dnia dobrym pomysłem będzie odwiedzenie Starego Miasta. Jest ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacerując pięknymi uliczkami można podziwiać wiele wyjątkowych zabytków i symboli Warszawy. Między innymi fontannę z charakterystyczną figurą syreny na Rynku Starego Miasta. Wokół tego miejsca można podziwiać wyjątkowe, wielokolorowe kamienice. To doskonałe miejsce, aby zatrzymać się tutaj na nieco dłużej i skosztować lokalnych przysmaków. Znajduje się tutaj niejedna sławna restauracja Warszawa.

Następnym punktem na trasie powinien być Zamek Królewski, który znajduje się w niewielkiej odległości od Starego Miasta. Można poświęcić nieco czasu, aby zwiedzić jego wnętrza i pospacerować po jego ogrodach, skąd roztacza się wyjątkowy widok na Wisłę oraz pozostałą część miasta. Miłośnicy sztuki powinni także odwiedzić Muzeum Narodowe, w którym znajdują się wyjątkowe dzieła sztuki polskich i zagranicznych artystów. Na koniec dnia warto przespacerować się drogą wzdłuż Wisły, gdzie znajdują się liczne kluby muzyczne i działające do późna puby.

Co zobaczyć w drugim dniu zwiedzania Warszawy?

W drugim dniu zwiedzania warto skupić się na miejscach, które są bliższe współczesności. Dzień można rozpocząć od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. To miejsce nie tylko niesie wyjątkowy przekaz edukacyjny, ale także wzrusza i zmusza do myślenia. Muzeum jest w wielu miejscach interaktywne oraz zawiera liczne wystawy multimedialne.

Kolejnym punktem drugiego dnia mogą być sławne Łazienki Królewskie. Są one kompleksem najpiękniejszych parków miejskich w całej Europie. Jest to idealne miejsce na relaks, dlatego dobrym pomysłem będzie niespieszne zwiedzanie poszczególnych jego zakątków. Dzięki temu będzie okazja, aby natrafić na organizowane tam koncerty i występy plenerowe.

Na koniec dnia warto udać się na Nowe Miasto. Jest to niezwykle popularna część Warszawy, w której można znaleźć niezliczoną ilość małych restauracji i kafejek. Jest to okazja do tego, aby spróbować lokalnych specjałów. Dłuższy spacer uliczkami Nowego Miasta pozwoli poczuć atmosferę codziennego życia mieszkańców tego miasta.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz