Badania wstępne do pracy – co obejmują?

medycyna pracy, badania wstępne

Każda osoba przed przystąpieniem do pracy powinien przejść odpowiednie badania wstępne. Orzeczenie lekarskie w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważne, ponieważ prawo nie pozwala pracodawcy przyjąć do swojej firmy osoby, która nie ma aktualnych badań wstępnych, a co za tym idzie aktualnego orzeczenia lekarskiego. Dzięki takiemu orzeczeniu pracodawca wie, że osoba zatrudniana jest w stanie wykonywać swoje obowiązki w określonych warunkach. Warto również wiedzieć na samym wstępie to, że takie badanie powinno się wykonywać przed przystąpieniem do pracy, w innym wypadku mogłoby to mieć swoje konsekwencje. Co w takim razie wchodzi w skład badań wstępnych?

Badania wstępne wykonywane do pracy

Badania wstępne nie są wykonywane tylko raz w życiu, mają swój termin, po którym trzeba będzie go przeprowadzić ponownie. Od rodzaju zleconych badań przez lekarza zależy tak naprawdę rodzaj prac, jakie osoba ma wykonywać. W przypadku prac fizycznych w ciemnych miejscach z występującym dużym hałasem wykonuje się najczęściej takie badania jak badania krwi, konsultacje laryngologiczne, konsultacji neurologicznej, konsultacji okulistycznej, EKG spoczynkowe, spirometrie, RTG klatki piersiowej z opisem oraz badanie sprawności narządu słuchu. Po wykonaniu takich badań lekarz jest w stanie wydać orzeczenie lekarskie uprawniające daną osobę do pracy. Badania wstępne w Jeleniej Górze to miejsce, w którym można przeprowadzić wszystkie niezbędne badania oraz dowiedzieć się wielu informacji nie tylko na temat zdrowia.

Jakie wykonuje się badania na broń?

Badania na broń w Jeleniej Górze, to rozwiązanie dla osób, które chcą posiadać uprawnienia na broń palną. Na samym początku trzeba jednak wiedzieć, że jest to długi i czasochłonny proces, ponieważ nasz kraj wiele wymaga od właścicieli broni palnej. W celu uzyskania takiego pozwolenia osoba starająca się o broń palną musi odwiedzić wiele placówek specjalistycznych, przykładem może być okulista, który może nie wyrazić zgody na posiadanie broni.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz