Balustrady całoszklane – dla kogo?

balustrada

W nowoczesnym budownictwie jednym z bardziej popularnych materiałów jest szkło, które świetnie sprawdza się w nowoczesnych budynkach. Jednym z tego przykładów są szklane balustrady, które mogą świetnie sprawdzać się w wielu stylach, a także są funkcjonalne. Dla kogo dobrym wyborem mogą być balustrady całoszklane i gdzie je znaleźć?

Gdzie kupić balustrady całoszklane?

Aby kupić balustrady całoszklane trzeba znaleźć dobrego ich producenta. Wynika to ze specyfiki tego elementu, który nie posiada praktycznie żadnych elementów konstrukcyjnych poza mocowaniem na dole i górną belką, która zabezpiecza przed skaleczeniem się szkłem, a także zapewnia odpowiednią funkcjonalność balustradzie.

Balustrada ze szkła musi być więc dobrze wykonana podobnie jak szklane ścianki działowe w Warszawie. Taką oferują dobrzy ich producenci, tacy jak na przykład firma Alumex, która oferuje oprócz balustrad całoszklanych takie produkty jak systemy fasadowe, systemy przeciwpożarowe, czy też systemy okienno-drzwiowe.

Gdzie sprawdzą się balustrady całoszklane?

Miejsc, w których można zdecydować się na skorzystanie z balustrad całoszklanych jest całkiem sporo. Coraz częściej widuje się je na przykład na balkonach oraz tarasach w nowoczesnych budynkach mieszkalnych, gdzie nie ograniczają dostępu do naturalnego światła. Oczywiście balustrady całoszklane przeznaczone na zewnątrz muszą być świetnie zabezpieczone przed czynnikami chemicznymi. Trzeba także częściej je czyścić, by nie było na nich smug i zacieków.

Na balustrady całoszklane można jednak postawić także we wnętrzu. Tam nadadzą danemu miejscu nowoczesnego i eleganckiego wyglądu. Świetnie sprawdzą się na przykład w wąskich korytarzach, gdzie znacząco pomogą w ich doświetleniu. Dodatkowo można na nich zamontować diody LED, czy też skorzystać ze szkła barwionego, które pozwoli nadać pomieszczeniu całkowicie nowego charakteru. Do tego są one proste w czyszczeniu, więc świetnie sprawdzą się nawet tam, gdzie istnieje ryzyko ich zabrudzenia.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz