Chryzantema sztuczna – jak tworzyć z nią kompozycje jesienne do domu?

chryzantemy

Chryzantema sztuczna stanowi często centralną część jesiennych kompozycji kwiatowych. Jak jednak odpowiednio połączyć te kwiaty z innymi?

Chryzantema sztuczna – spora symbolika i piękny wygląd

Choć w kontekście chryzantem najczęściej mówimy o symbolice cmentarnej, nie ma żadnych wątpliwości, iż kwiaty te same w sobie są naprawdę piękne i często możemy je spotkać również jako kwiaty ozdobne w naszych domach czy mieszkaniach. Wiele osób jednak albo nie ma warunków, by hodować i utrzymywać przy życia prawdziwe chryzantemy, albo najzwyczajniej w świecie nie ma na to wystarczająco dużo czasu. To właśnie dlatego takie rozwiązanie, jak chryzantema sztuczna posiada aż taką popularność. Sztuczny kwiat, oczywiście jeżeli jest odpowiednio pielęgnowany, może bez problemu utrzymywać świetny wygląd nawet przez wiele miesięcy, prezentując się naprawdę pięknie w różnych kompozycjach lub samodzielnych zestawach.

Piękne jesienne kompozycje z chryzantemą sztuczną w roli głównej

Jesień zbliża się wielkimi krokami i każdy jest już w stanie to odczuć. Nic więc dziwnego, że zaczynamy zastanawiać się nad jesiennymi zdobieniami w naszych domach czy mieszkaniach, a odpowiednio dobrany bukiet sztucznych kwiatów to z pewnością dobre wyjście. Jak jednak odpowiednio połączyć chryzantemę sztuczną z innymi produktami, choć wypadałoby powiedzieć – kwiatami? Chryzantemy lubią być otoczone innymi chryzantemami, na przykład takimi w innym kolorze, lecz bardzo dobrze komponują się chociażby z astrami, różami czy kaliami. Do stroika czy wiązanki można również dodać inne dodatki kojarzące się z jesienią, jak szyszki czy wrzosy – idealnie uzupełnią one całą kompozycję.

Jak odpowiednio zaopatrzyć się w chryzantemę sztuczną?

Jeżeli poszukujemy odpowiednich chryzantem sztucznych, zdecydowanie warto udać się do dobrej kwiaciarni. Znajdziemy tam wiele różnych opcji pod kątem wielkości oraz koloru, a specjaliści od florystyki pomogą nam w skompletowaniu idealnej kompozycji, której poszukujemy.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz