Bateria bidetowa podtynkowa – o czym mowa w praktyce?

bateria bidetowa

Bateria bidetowa podtynkowa to coraz popularniejszy element wyposażenia nowoczesnych i funkcjonalnych łazienek. Wytwarza strumień wody pod ciśnieniem. Można dzięki niej lepiej zadbać o higienę oraz przeprowadzić szybkie czyszczenie armatury. Może być używana w komplecie z bidetem lub WC. O czym jest mowa w praktyce? Wyjaśniamy.

Czym jest bateria bidetowa podtynkowa?

Bateria bidetowa podtynkowa wytwarza natrysk ciepłej lub zimnej wody pod ciśnieniem. Tak powstający strumień używany jest głównie do celów higienicznych, na przykład przy podmywaniu się lub odświeżaniu. Swoim wyglądem przypomina klasyczną baterię prysznicową. Różni się jednak od niej wielkością. Bateria bidetowa jest mała i poręczna. Słuchawka z której wydostaje się woda umieszczona jest na elastycznym wężu.

Bateria bidetowa podtynkowa stanowi podstawowy element wyposażenia bidetów o różnych rozmiarach. Montuje się ją także jako dodatkową aparaturę dla takiej armatury jak na przykład WC podwieszana lub stojąca. W obu tych przypadkach spełnia tą samą rolę i oferuje podobną funkcjonalność. W przypadku małych łazienek rezygnuje się z bidetu, który zajmuje cenne miejsce.

Bateria bidetowa podtynkowa – dlaczego warto ją mieć?

Ogromną zaletą baterii bidetowej podtynkowej jest jej funkcjonalność. Instaluje się ją w trakcie prac wykończeniowych w łazience. Dzięki czemu cały system jest ukryty głęboko w ścianie i nie wystaje na zewnątrz, nie zajmując przy tym cennego miejsca w pomieszczeniu. Dzięki temu element łączący baterii nie jest narażony na uszkodzenia mechaniczne. Wszelka armatura podtynkowa charakteryzuje się bardzo niską awaryjnością.

Baterie bidetowe to wielofunkcyjne wyposażenie nowoczesnych łazienek. Rozwój technologii sprawił, że stały się one coraz wygodniejsze w codziennej obsłudze. Wygodne i intuicyjne elementy sterujące pozwalają nie tylko regulować moc ciśnienia wody, ale również temperaturę za pomocą łatwego w konfiguracji termostatu. Są doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób z problemami ruchowymi.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz