Bezoperacyjne leczenie hemoroidów – jakie są metody?

leczenie hemoroidow

Jeszcze nie tak dawno hemoroidy uważano za bardzo krępująca dolegliwość, o której mówiło się mało. Babcie oraz dziadkowie kiedyś z hemoroidami w ogóle nie udawali się do lekarzy na wizyty. Był to spory błąd. Hemoroidy należy przecież usunąć. Nie ma czego się obawiać, ponieważ leczenie, czy też usuwanie hemoroidów jest niemal bezbolesne. Pora sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistości.

Czy leczenie hemoroidów jest możliwe?

Hemoroidy to przypadłość, z która musi się zmierzyć wiele osób. Najczęściej pojawiają się od braku ruchu i siedzącego trybu życia. Najczęściej dotykają osoby starsze. Pora dowiedzieć się, co można z hemoroidami zrobić, aby się ich pozbyć. Okazuje się, że możliwe jest bezoperacyjne leczenie hemoroidów w Katowicach.

Jeśli chodzi o leczenie hemoroidów Katowice, to wykorzystywana jest metoda Barrona. Chodzi tutaj o usuwaniu hemoroidów I, II, jak i III stopnia. Wykorzystywana jest podczerwień. Zabieg sam w sobie jest bardzo krótki i nie wymaga od pacjenta pobytu w szpitalu. W metodzie Barrona chodzi o opaskowanie żylaków specjalnymi gumkami. Prowadzi to do martwicy i w rezultacie hemoroid odpada.

Czy stosuje się leczenie hemoroidów laserem?

W obecnych czasach laser jest niezmiernie często wykorzystywany w medycynie. Możliwy jest już nawet laserowy zabieg przetoki okołodbytniczej, jak i laserowe leczenie hemoroidów.

Laserowe usuwanie żylaków Katowice jest coraz popularniejszą praktyką. Nie tylko jest to opcja bezpieczniejsza, ale także szybsza. Najbardziej jednak przekonuje pacjentów tym, że jest to metoda, która jest mało inwazyjna. Raczej tradycyjne chirurgiczne usuwanie czy to żylaków, czy też znamion jest wciąż wykonywane, ale jedynie w niektórych przypadkach.

Ostatecznie o metodzie leczenia decyduje lekarz prowadzący. To do niego należy decyzja ostateczna. Każdy pacjent musi mieć pełne zaufanie do swojego lekarza. Dzięki temu leczenie, czy też zabieg jest wykonany bez żadnego, nawet najmniejszego problemu.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz