Zatrzaśnięte drzwi – co dalej?

jak otworzyc zatrzasniete drzwi

Znalezienie się w sytuacji, w której zablokowałeś się w domu lub w samochodzie może być co najmniej stresujące. Jeśli nie masz żadnego zapasowego klucza pod ręką i nie wiesz, jak się dostać z pewnością czujesz bezradność i frustrację.

Nie martw się, istnieje kilka bardzo prostych sposobów, aby wyjść z tej sytuacji i szybko uzyskać dostęp do swojego domu lub samochodu. Oto co powinieneś zrobić.

Poproś przyjaciół lub rodzinę o pomoc

Tę wskazówkę zastosujesz tylko wtedy, gdy twoi przyjaciele lub członkowie rodziny mają zapasowy klucz do twojego domu lub pojazdu. Jeśli masz współlokatora lub dałeś komuś kopię klucza “na wszelki wypadek”, po prostu zadzwoń do niego i poproś, żeby wpadł.

Jeśli jesteś zamknięty w wynajętym domu lub mieszkaniu, to przydatna może się okazać pomoc właściciel nieruchomości (o ile nie wymienialiście zamków w momencie wprowadzania się). 

W przypadku samochodu może to być utrudnione, jeśli np. zatrzaśnięcie drzwi nastąpiło w znacznej odległości od miejsca zamieszkania twoich znajomych. 

Jeśli nikt z bliskich nie będzie Ci w stanie pomóc, sięgnij po poradę u profesjonalnego ślusarza.

Wezwij dobrego ślusarza

Najlepsze firmy oferujące awaryjne otwieranie drzwi działają całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu masz pewność, że nie będziesz musiał w nieskończoność czekać na realizację twojej usługi. Zwróć uwagę na wybór ślusarza  posiadającego odpowiednie kwalifikacje (np. licencję Policji). Masz wtedy, oprócz zapewnienia wysokiej jakości usług, również solidną podstawę co do bezpieczeństwa. 

Wybór profesjonalnej firmy, takiej jak Pogotowie Zamkowe z Warszawy, wiąże się również z oszczędnościami – masz pewność, że po wykonaniu usługi nie będzie konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów (np. naprawy/wymiany uszkodzonych drzwi od mieszkania czy samochodu). Profesjonalnie działająca firma zadba o ochronę Twoich drzwi czy lakieru samochodowego. 

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz