Bezpieczeństwo na posesji — jak je zapewnić?

ogrodzenie

Każda posesja niezależnie od tego, czy jest ona prywatna, czy też firmowa, powinna być odpowiednio zabezpieczona, aby uniemożliwić wtargnięcie osób niepożądanych. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem przez inwestorów jest montaż ogrodzenia, którego bardzo ważnym elementem są bramy wjazdowe. Niektórzy właściciele dodatkowo decydują się na skorzystanie z usług firm ochroniarskich lub monitoringu. W jaki sposób można zapewnić bezpieczeństwo na posesji? Podpowiadamy.

Ogrodzenie a bezpieczeństwo na posesji

Podstawowym elementem, który uniemożliwia wtargnięcie na teren naszej posesji osobom niepożądanym, jest odpowiednio dobrane ogrodzenie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, które charakteryzują się nie tylko wysokim poziomem ochrony, funkcjonalnością, ale także nienaganną estetyką.

Wybierając system ogrodzeniowy, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Dobrej jakości płoty powinny cechować się nie tylko solidną konstrukcją, ale również możliwością szybkiej naprawy ewentualnych uszkodzeń i komfortem użytkowania.

Obecnie najczęściej wybierane są systemy panelowe lub ogrodzenia betonowe. Te pierwsze charakteryzują się przede wszystkim wysoką estetyką, zaś za tym drugim rozwiązaniem przemawiają lepsze parametry techniczne i solidniejsza konstrukcja.

Najmniej skuteczną barierą jest tradycyjna siatka, ponieważ w zależności od materiału, z którego jest wykonana, może łatwo ulegać korozji i zniszczeniu. Dodatkowo dla włamywaczy jej przecięcie i wtargnięcie na teren naszej posesji nie stanowi żadnego wyzwania. Na etapie wyboru ogrodzenia warto również pomyśleć o doborze pasującej do niego bramy wjazdowej, która powinna tworzyć z nim spójną całość.

Bramy wjazdowe a bezpieczeństwo na posesji

Brama wjazdowa jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na bezpieczeństwo posesji. Dlatego podczas zakupu powinniśmy przede wszystkim kierować się jej wysoką jakością. Modele oferowane przez renomowanych producentów łączą w sobie nie tylko estetykę i funkcjonalność, ale także zapewniają nam większe bezpieczeństwo. Obecnie dostępnych jest kilka ich rodzajów.

Wybór bramy wjazdowej powinien być uzależniony od tego, jak dużym terenem dysponujemy na naszej posesji, a także aspektami wizualnymi. Dobrze, jeżeli wybrany przez nas model koresponduje ze stylistyką pobliskich zabudowań oraz aranżacją ogrodu.

Do wyboru mamy wiele rodzajów bram wjazdowych, jednak najczęściej stosowane są modele przesuwne oraz skrzydłowe. W pierwszym przypadku skrzydło podczas otwierania i zamykania przemieszcza się wzdłuż ogrodzenia. Z tego powodu świetnie sprawdzi się ono w przypadku posesji o niewielkim metrażu. Decydując się na ten typ skrzydeł, należy jednak pamiętać, że potrzebują one minimum takiej długości ogrodzenia, aby możliwe było ich schowanie podczas otwierania i zamykania. Modele skrzydłowe zaś występują w wersji manualnej lub automatycznej. Poruszają się na zawiasach i najczęściej można je spotkać jako modele jedno- lub dwuskrzydłowe.

Poza tym, że bramy wjazdowe mają być dobrym i solidnym zabezpieczeniem posesji, to muszą również gwarantować bezpieczeństwo ich użytkowania. Z tego powodu wiele modeli wyposażonych jest w lampy ostrzegawcze, które informują nas o rozpoczęciu otwierania i zamykania, a także fotokomórki oraz systemy awaryjnego uruchamiania.

Wielu użytkowników wybiera bramy wjazdowe z napędem automatycznym, którym można sterować zdalnie przy pomocy pilota. Jest to szczególnie komfortowe rozwiązanie w przypadku posesji znajdujących się na przykład przy często uczęszczanych drogach, ponieważ umożliwia bezpieczny wjazd.

Monitoring i ochrona posesji

Aby zapewnić bezpieczeństwo posesji, można również podjąć współpracę z profesjonalną firmą ochroniarską, a także zamontować monitoring. Zazwyczaj stały dozór ochroniarza wybierany jest przez właścicieli firm, zaś w przypadku użytkowników indywidualnych najczęściej dozór posesji nie jest stały, lecz zapewniony jest przyjazd ochrony na miejsce w razie próby ewentualnego włamania.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz