Beztroska zabawa dla zdrowia

beztroska zabawa dla zdrowia

Popularność placów zabaw, małpich gajów i gratosfer dla najmłodszych nie mija. Zgodnie z zaleceniami specjalistów, dzieci powinny mieć zapewnione minimum godziny beztroskiej zabawy każdego dnia. Dzięki aktywności na świeżym powietrzu chętniej wracają do nauki i jest ona bardziej efektywna. Jednocześnie poprawia się zarówno ich kondycja fizyczna, jak i poziom kompetencji społecznych i koncentracji. Gdy dzieci mogą zapomnieć się w dobrej zabawie zgodnie z własną pomysłowością, rolą opiekunów jest tylko, albo aż zapewnienie im bezpieczeństwa w przestrzeni zabawy.

Czystość i higiena

Dlatego już podczas planowania placu zabaw powinniśmy przede wszystkim skupić się na zachowaniu odpowiednio wysokich standardów bezpieczeństwa. Podstawą będzie oczywiście nawierzchnia, która powinna amortyzować upadki i podnosić komfort użytkowania. Specjalnie dedykowane płyty gumowe na plac zabaw to jedna z najlepszych opcji, dostępnych na rynku. Jest nie tylko antypoślizgowa, mrozoodporna, ale też wodoprzepuszczalna, co ułatwia utrzymanie jej w czystości. Przede wszystkim nie zbierają się na jej powierzchni kałuże, dzięki czemu nie tworzy się środowisko przyjazne pleśni i innym nieczystościom. Wystarczy spłukać ją wodą pod ciśnieniem aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Ponadto posiada właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, a dzięki aktywnej strukturze w 99,99 proc. eliminowane jest osadzanie się na ich powierzchni grzybów i bakterii.

Odporne i bezpieczne

Maty i płyty na plac zabaw to nawierzchnie wyjątkowo elastyczne. Dzięki temu z powodzeniem amortyzują siłę uderzenia np. podczas upadku z wysokości huśtawki, drabinki czy zjeżdżalni. W ten sposób redukując ryzyko wystąpienia wielu bardzo niebezpiecznych urazów i poważnych kontuzji. Ponadto są wybarwione w całej strukturze, co zapobiega ścieraniu koloru oraz powstawaniu efektu łódkowania i wywijaniu się narożników. Są to wyroby produkowane według zatwierdzonych procedur, pod rygorystyczną kontrolą jakości TÜV. Stale udoskonalone pod kątem starzeniowym, są też odporne na wpływ niekorzystnych  czynników atmosferycznych, w tym promieniowania UV.

Estetyka i edukacja

Popularność nawierzchni gumowych związana jest również z ich właściwościami estetycznymi. Dostępne są w 24 kolorach z palety RAL. Dodatkowo można nanieść na ich powierzchnię kolorową grafikę i wkomponować dwu i trójwymiarowe elementy sensoryczne np. cyfry, literki, kolorowe figury geometryczne, czy całe gry podwórkowe np. twister, szachy, czy chińczyk.

By redakcja serwisu epbf.pl

Dodaj komentarz