Budowa stacji słupowych – co trzeba wiedzieć?

stacja slupowa

Stacja słupowa czy inaczej transformatorowa to w wielu przypadkach rozwiązanie, na które warto się zdecydować. Stacja wykorzystywana jest do rozdzielania energii przy różnorodnych poziomach napięć. Tego rodzaju rozwiązanie ma sens w przypadku przedsiębiorstw lub osiedli mieszkalnych. Centralny punkt odpowiedzialny za zarządzanie dystrybucją energii ułatwi serwisowanie instalacji, a także zapewni jej sprawne i bezproblemowe działanie przez długi czas. Zdecydowanie się na najlepsze rozwiązania będzie zatem miało jak najbardziej sens i będzie prowadziło do wielu korzyści z takiego działania.

Jak wybrać odpowiednią stację?

Decydując się na budowę stacji bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na odpowiednie rozwiązanie, które spełni zapotrzebowanie energetyczne w konkretnym miejscu i będzie w stanie służyć przez długi czas. To na co w szczególności należy zwrócić uwagę to moc czynna i bierna, przewidywane obciążenia, ilość odbiorców, a także ryzyko prądów zwarciowych. Dopiero te dane umożliwiają określenie mocy stacji i samej jej budowy. Budowa stacji słupowych w Żyrardowie realizowana przez profesjonalne firmy pozwoli na uzyskanie konstrukcji, która posłuży wiele lat i zapewni bezawaryjną pracę w każdych warunkach. Do samego zrealizowania inwestycji najlepiej wybrać renomowane przedsiębiorstwa, które są obecne na rynku od wielu lat i gwarantują świadczenie usług na najwyższym możliwym poziomie.

Czy własna stacja transformatorowa jest opłacalna?

Stworzenie własnej stacji w niektórych przypadkach może być bardzo opłacalne. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy dostawca energii nie zapewnia szybkiego przyłącza bądź uniemożliwia zwiększenie mocy oferowanej przez sieć. Stacja będzie również przydatna w sytuacji, gdy zużycie energii przewidywane jest na poziomie kilkuset MWh rocznie. W takiej sytuacji własna stacja słupowa będzie niezbędnym rozwiązaniem i pozwoli na zaspokojenie nawet bardzo wysokiego zapotrzebowania energetycznego, które może być generowane przez sieć. Dodatkowo dobrze wykonane projekty przyłączy kablowych w Żyrardowie i samych stacji nie będą bardzo kosztowne w budowie.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz