Czy dom modułowy dobrze sprawdza się w charakterze domku letniskowego?

domek letniskowy

Dom modułowy to idealny pomysł na letnią posiadłość na wsi lub na działce. Inwestycja w taką nieruchomość ma kilka zalet. Po pierwsze w domku letniskowym można spędzać urlop lub weekendy poza miastem. Po drugie dobrym pomysłem jest zarabianie na najmie krótkoterminowym, dzięki któremu zwracają się koszty budowy. Poniżej dowiesz się, dlaczego warto wznieść domek letniskowy w technologii modułowej.

Jak wyglądają letniskowe domki modułowe?

Letnie domki modułowe to budynki o niewielkiej powierzchni – zazwyczaj do 35 m2. Najczęściej są to parterowe konstrukcje w kształcie litery L lub prostokąta. Ciekawą alternatywą jest domek z poddaszem w formie antresoli, dzięki której zyskuje się więcej powierzchni użytkowej. Firmy, które zajmują się budową domów modułowych, oferują gotowe projekty budynków całorocznych i sezonowych. Nie jest to równoznaczne z tym, że wszystkie obiekty budowane w tej technologii wyglądają tak samo. Plan domku modułowego jest dostosowywany do potrzeb klienta: projekt powstaje w oparciu o gotowe modele oraz preferencje inwestora dotyczące wielkości pomieszczeń, rodzaju materiałów oraz standardu wykończenia. Na posiadłość letniskową idealnie nadają się domki drewniane, oferowane m.in. przez firmę dewelopersko-budowlaną Lokaty Budowlane. Poza pięknym, tradycyjnym wyglądem, wyróżniają się one korzystnym mikroklimatem panującym w ich wnętrzach. W domach z drewna zapewniają świetną izolację termiczną, a także panuje samoregulacja wilgotności oraz dobry obieg powietrza. W lecie gorące powietrze nie przedostaje się do wnętrza budynku, co zapobiega nieprzyjemnej duszności, a zimą ciepło jest zatrzymywane na długo.

Jak powstają letniskowe domy modułowe?

Budowa letniskowych domów modułowych trwa bardzo krótko. Szkielet i moduły powstają w fabryce, z której są transportowane na działkę. Montaż segmentów zajmuje zaledwie kilka tygodni. Przed przetransportowaniem modułów z hali produkcyjnej należy dopełnić formalności i przygotować działkę pod zabudowę. Domki modułowe o powierzchni do 70 m2 można postawić bez pozwolenia na budowę. Wystarczy zgłosić zamiar w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta bądź gminy. Jeśli w ciągu 21 dni od złożenia dokumentów właściwy organ nie zgłosi zastrzeżeń, można rozpocząć montaż modułów na działce.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz