Czym jest medycyna estetyczna?

medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dziedzina, która zyskuje coraz większą popularność. Coraz nowsze technologie i rozwiązania, pozwalają na jeszcze doskonalsze niwelowanie skórnych niedoskonałości. Jednak czy każdy z nas wie jaka jest definicja medycyny estetycznej?

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to dziedzina pomiędzy kosmetologia a chirurgia plastyczną. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej charakteryzują się małą inwazyjnością, a często także jej brakiem. Przeprowadza się je bez użycia skalpela. Nie ma konieczności długotrwałej rekonwalescencji po ich wykonaniu. Medycyna estetyczna w Krakowie to zabiegi dla osób, u których proces starzenia się jej widoczny. Z zabiegów korzystają z nich również osoby, które chcą zachować młodość na dłuższy czas lub borykają się z defektami skóry. Wykonują je zarówno osoby starsze, jak i młodzież czy nawet dzieci.

Zabiegi z zakresu medycyny estetyczne mogą być przeprowadzane przez lekarza, który ma prawo do wykonywania zawodu. Wielu lekarzy decyduje się na podyplomowe studia z zakresu tej gałęzi medycyny, by moc wykonywać zabiegi w profesjonalnych salonach.

Jakie są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej?

Według definicji, medycyna estetyczna zajmuje się podniesieniem jakości życia, poprzez poprawę wyglądu. Zabiegi medycyny estetycznej, które można wykonać na przykład w Klinika Krakowska Sp.z.o.o., obejmują głównie twarz. Ich zadaniem jest spłycenie lub usunięcie zmarszczek, zwalczenie blizn potrądzikowych, rewitalizacja okolic oczu, powiększenie o modelowanie ust, skorygowanie owalu twarzy.

Zabiegi medycyny estetycznej pomagają zlikwidować przebarwienia skórne, zwalczyć problem nadmiernej potliwości, zlikwidować rozstępy i cellulit, a także ograniczyć nadmierne wypadanie włosów. Pomagają zamknąć rozszerzone naczynka, czy zlikwidować zapadnięte policzki. Mogą być także pomocne w usunięciu tkanki tłuszczowej, w przypadku miejscowej otyłości.

Należy pamiętać, że choć zabiegi nie są inwazyjne, mogą występować przeciwwskazania do ich przeprowadzenia. W większości przypadków są to m.in.: choroby krwi, aktywne stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, nadwrażliwość na składniki stosowanego podczas zabiegu preparatu, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz