Czym różnią się superkoncentraty od drogeryjnych środków czystości?

srodki czystosci

Sprzątanie nie zawsze należy do ulubionych czynności. Jednych relaksuje, przyprawia o niezdrowe bicie serca albo stanowi źródło dochodu. Bez względu na to, do której grupy się zaliczamy, warto wiedzieć, w jaki sposób można przyspieszyć pracę i szybciej osiągnąć zamierzony efekt. Przydatne do tego będą dobrej jakości i sprawdzone środki czystości. Dlatego też powinno się wiedzieć czym są superkoncentraty i co je odróżnia od innych środków.

Superkoncentraty to dobry wybór

W każdego rodzaju pracy znaczenie ma to, czym się posługujemy, z czego korzystamy. Nie inaczej jest w trakcie sprzątania. Środki czystości, których używamy to podstawa sprawnego pozbycia się niechcianego brudu. Szczególnie w takich miejscach jak hotele, restauracje, czy miejsca użyteczności publicznej potrzebne są sprawdzone metody i produkty. Również w trakcie sprzątania domu warto wiedzieć, co się sprawdzi. Profesjonalne środki czystości, do których zaliczają się superkoncentraty, zdecydowanie ułatwią i przyspieszą pracę. Warto po nie sięgnąć, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłych środków:

  • są skoncentrowane, więc potrzeba ich dużo mniej, aby posprzątać,
  • zapakowane są w mniejsze opakowanie – zajmują mniej miejsca na półce, w magazynie,
  • są tańsze,
  • nie zawierają nieaktywnych wypełniaczy,
  • lepiej i skuteczniej usuwają zabrudzenia.

Chemia profesjonalna, taka jak koncentraty używana jest przede wszystkim przez firmy zajmujące się sprzątaniem. Z powodzeniem można ją też wykorzystać w domowych porządkach.

Superkoncentraty są bardziej ekologiczne

Poza bardzo ważnym, ekonomicznym czynnikiem wpływającym na popularność superkoncentratów, jest ich większa przyjazność dla środowiska w porównaniu z ogólnodostępnymi środkami czystości. Oczywiście, nie oznacza to, że tylko superkoncentraty mogą być ekologiczne. Myśląc o wpływie na środowisko, za superkoncentratami przemawia wielkość opakowań. Dlatego, że ich zawartość starcza na dłużej, to nie trzeba produkować wielu opakowań, które szybko zamieniają się w śmieci. Rzadziej też można je kupować. Przeglądając ofertę Firmy Petrus Serwis – dystrybutora chemii profesjonalnej można zauważyć, że oferowane środki w dużej mierze są biodegradowalne. Bardziej ekologiczny skład, to często również mniej drażniący zapach i obniżone ryzyko wywołania podrażnień lub alergii.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz