Czym są wszywki alkoholowe?

alkoholizm

Alkoholizm to naprawdę poważna choroba, która jest uzależnieniem od alkoholu i w Polsce stanowi ona pewnego rodzaju problem, gdyż często prowadzi do rozpadów rodzin, problemów finansowych, a w skrajnych przypadkach nawet do występowania przemocy w rodzinie. Pomóc w jej leczeniu mogą wszywki alkoholowe. Czym one są i jak działają?

Gdzie można uzyskać wszywki alkoholowe?

Z racji na to, że wszywki alkoholowe w Warszawie to bardzo nieprzyjemna dla chorego metoda leczenia alkoholizmu są one dostępne tylko na receptę, a do ich uzyskania, a także wszycia konieczna jest nie tylko zgoda lekarza, ale też osoby, która leczy się z choroby jaką jest alkoholizm.

Dlatego chcąc pomóc bliskiej osobie w wyleczeniu alkoholizmu nie wystarczy wykorzystanie wszywki alkoholowej. Musi ona sama tego chcieć i wyrazić zgodę na ten sposób leczenia, który bardzo często jest ostatecznością, którą wykorzystuje się gdy problem jest naprawdę poważny.

Czym są wszywki alkoholowe?

Wiele osób wszywki alkoholowe mogą kojarzyć z nazwą esperal. Pod tą nazwą lek, jakim są wszywki alkoholowe był bowiem produkowany przez naprawdę wiele lat. Został on jednak wycofany z produkcji i obecnie wszywki alkoholowe spotkamy pod nazwą Disulfiram WZF.

Nazwa leku pochodzi od substancji, która jest jego główną częścią składową. Disulfiram to organiczny związek chemiczny, który wpływa na metabolizm alkoholu etylowego w ciele człowieka i robi to w naprawdę nieprzyjemny sposób dla osoby chorej na alkoholizm, przez co wszywki alkoholowe używa się w terapii awersyjnej.

Jak działają wszywki alkoholowe?

Działanie wszywek alkoholowych jest niezwykle proste. Po tym jak tabletki zostaną wszyte podpowięziowo zaczynają one działać przez okres 8 miesięcy. W tym czasie uaktywniają się do 10 minut po spożyciu alkoholu i powodują reakcję disulfiramową, której objawami są kolejno ból głowy, nudności, wymioty, lęk, zawroty głowy, duszności, kołatanie serca, pocenie się, spadek ciśnienia oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych. Mają one zniechęcić chorego do spożywania alkoholu.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz