Dlaczego przy przeprowadzce warto przeprowadzić inwentaryzację?

jakie czynnosci powinno sie przeprowadzac przy przeprowadzce

Przeprowadzka może wiązać się ze zmianą miejsca zamieszkania albo nową lokalizacją firmy. Bez względu na to, czy przeprowadzamy się do nowego domu czy siedziby firmy, proces ten może wiązać się ze stresem. Żeby go uniknąć, warto podjąć odpowiednie przygotowania nie tylko w postaci zatrudnienia odpowiedniej firmy przeprowadzkowej. Dobrym pomysłem może by również dokonanie inwentaryzacji tego, co posiadamy.

Podstawowe zasady w trakcie przeprowadzki

Przygotowując się na tak ważną zmianę, jaką jest przeprowadzka, warto zawczasu ze spokojem sporządzić listę rzeczy do zrobienia, uwzględniając na niej:

  • Listę rzeczy, przedmiotów, mebli, które chcemy ze sobą zabrać i tych, które nie będą nam już potrzebne.
  • Znalezienie odpowiedniej firmy przeprowadzkowej, np. Yellow Transport z Gdańska. Jest to ważne, ponieważ można liczyć na profesjonalną pomoc na każdym etapie przenoszenia się.
  • Zaopatrzenie się w niezbędne pudła, kartony i przeróżnego rodzaju wypełnienia po to, żeby nasze rzeczy były odpowiednio zapakowane. Ważne jest również czytelne opisanie zawartości poszczególnych paczek.
  • Odpowiednią ilość czasu wolnego, żeby ze spokojem zapakować wszystko, łącznie z delikatnymi przedmiotami wymagającymi ostrożności w trakcie transportu. Nie można również zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu wszystkich sprzętów AGD oraz mebli. Dobrze zrobiona lista i ułożony plan to połowa sukcesu.

Inwentaryzacja przy przeprowadzce to dobry pomysł

Bez względu na to, czy do spakowania przed przeprowadzką mamy cały swój dobytek, czy zawartość biura, warto zastanowić się nad inwentaryzacją posiadanego dobytku. Tworzenie listy tego, co mamy może przyczynić się do podjęcia decyzji, czy na pewno wszystko jest nam potrzebne? Poza tym, dzięki spisowi łatwiej będzie zdecydować, jak duży samochód do przewiezienia wszystkiego jest niezbędny. Czasami odległość starego miejsca od nowego nie jest duża, np. przeprowadzki w Trójmieście, ale nie zawsze tak jest. Dlatego lista z inwentaryzacją może też pomóc w trakcie pakowania pudeł czy kartonów do samochodu. Dzięki temu łatwo uniknąć potencjalnego zniszczenia w trakcie transportu. Przy dużych ilościach rzeczy łatwiej będzie także zorientować się, co jeszcze czeka na rozpakowanie lub czego brakuje. Warto poświęcić czas na dokładne spisanie tego, co posiadamy.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz