Do czego używana jest drukarka termotransferowa?

drukarka

Technika druku termotransferowego pozwala uzyskać szybkie efekty i wysoką jakość. Często właśnie z jej pomocą przygotowuje się różnego rodzaju nadruki i etykiety na produktach. Niezbędne jest posłużenie się odpowiednimi akcesoriami i sprzętem. W użyciu są np. drukarki termotransferowe drukujące typowo – na papierze, ale nie tylko.

Etykiety produktowe – jak są przygotowywane?

Powstające produkty, nieważne jakiego typu, muszą być odpowiednio etykietowane. Przyda się do tego drukarka termotransferowa, za pomocą której można przenieść na docelową powierzchnię wcześniej przygotowaną etykietę. Takimi drukarkami dysponują profesjonalne placówki, ale możliwe jest też zakupienie mniejszego urządzenia przez prywatnych użytkowników.

Technika druku termotransferowego pozwala wykorzystywać np. papier, folię, często też różne tkaniny. W ten sposób powstają np. etykiety foliowe samoprzylepne. Ich użycie jest niezwykle proste, więc pojawiają się dosłownie wszędzie. Możliwe jest oznaczanie produktów spożywczych, ale też tekstyliów, chemii, kosmetyków, leków itd.

Producent etykiet samoprzylepnych – czym się posługuje?

Wyposażenie placówek produkujących etykiety często składa się właśnie z wydajnych urządzeń termotransferowych. Drukarki pozwalają na tworzenie dużych ilości etykiet o pasujących parametrach. Przykładem są popularne etykiety samoprzylepne – sklep internetowy Randi.pl może przygotować je w dowolnej ilości dokładnie wg wskazań zleceniodawcy.

Etykiety termotransferowe powstają w wyniku poddania działaniu wysokiej temperatury specjalnych taśm. Na takiej taśmie znajduje się barwnik, którego rozgrzanie umożliwia przeniesienie na papier (folię, materiał) szkicu etykiety. Barwnik zatapiany jest dość trwale w powierzchnię i dzięki temu etykieta wygląda dobrze.

Drukarki etykiet samoprzylepnych – czy warto?

Wybór specjalnej drukarki do etykiet to dobre posunięcie w sytuacji, gdy niezbędne są ich hurtowe ilości. Można np. przygotowywać efektownie wyglądające etykiety samoprzylepne okrągłe. Ich obecność na produktach jest regulowana prawnie, poza tym przydają się klientom zamierzającym podjąć rozsądną decyzję.

Podsumowując, drukarki termotransferowe mają szereg zastosowań, ale jednym z nich jest wydruk etykiet na produkty. Są one powszechnie wykorzystywane i oferują wysoką jakość realizacji.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz