Dorabianie kluczy – najważniejsze informacje

zamek

Nowy lokator w domu, zgubione klucze, złamany klucz czy chęć przekazania kluczy osobie, która ma się opiekować domem podczas naszej nieobecności. Przyczyn dorabiania kluczy może być wiele, ale każdy właściciel domu lub mieszkania przynajmniej raz spotkał się z koniecznością dorabiania kluczy. Problemu nie ma, gdy chcemy uzyskać kopię najprostszego klucza, co jednak w przypadku zamków i kluczy nietypowych? Dorabianie kluczy Katowice to możliwości pozyskania praktycznie każdego klucza. Co warto wiedzieć o dorabianiu kluczy i ile kosztuje usługa?

Standardowe dorabianie kluczy

Chcąc dorobić klucze najważniejsze są dwa aspekty: profesjonalny serwis oraz jakość pierwowzoru. Wybór dobrej firmy, która zajmuje się dorabianiem kluczy, gwarantuje, że zostanie to prawidłowo, a nowy klucz posłuży nam przez wiele lat i będzie doskonale odwzorowany. Ważne jest także, aby przed udaniem się do serwisu sprawdzić nasz klucz, który chcemy oddać jako pierwowzór – wszelkie uszkodzenia i wyszczerbienia również zostaną wykonane! Dlatego, warto sprawdzić, czy klucz gładko wchodzi do zamka i można go bez problemu przekręcić. Samo dorabianie kluczy Katowice polega na podpięciu klucza i surówki (materiał, z którego zostanie wykonany klucz) do specjalnej maszyny, a następnie dokładne odwzorowanie klucza.

Dorabianie kluczy nietypowych

Istnieje również możliwość dorobienia klucza nietypowego, a nawet wykonanie klucza na podstawie zamku! Jest to szczególnie przydatne, gdy zgubimy klucze do sejfu, czy szafy zawierającej cenne dla nas rzeczy lub znajdziemy historyczny przedmiot, którego nie chcemy uszkodzić, otwierając go siłowo lub jest to niemożliwe. Taka usługa wykonywana jest ręcznie, a to oznacza, że będzie również droższa. Ostateczna cena uzależniona jest od skomplikowania zamka i nakładu pracy potrzebnego do stworzenia klucza. Ze względu na fakt, że jest to niezwykle precyzyjna praca, warto dobrze wybrać firmę https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl , która wykona usługę. Czym są klucze do zamków nietypowych? Przede wszystkim chodzi o klucze do sejfów, szaf pancernych i zamków historycznych, które nie odpowiadają aktualnym standardom lub ze względów bezpieczeństwa ich standardowe dorabianie musi być utrudnione.

Dorabianie kluczy Katowice – ceny

Cena dorabiania kluczy uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju klucza, którego kopię chcemy uzyskać. Najprostsze klucze zostaną dorobione za 10 – 20 złotych. Klucze grawerowane, wymagające innych materiałów i urządzeń kosztują od 35 do 50 złotych. Nie ma przy tym znaczenia do jakiego zamka potrzebujemy klucza (drzwi, szafka, garaż itp.), a jego rodzaj. Najdroższe jest dorabianie kluczy do samochodów. Za klucz z immobilizerem i stałym kodem zapłacimy 100 – 150 złotych, natomiast klucz z immobilizerem i zmiennym kodem to koszt co najmniej 200 złotych. Im bardziej skomplikowany klucz, tym koszty będą wyższe. Nie warto jednak szukać najtańszych rozwiązań, gdyż cena wpływa na jakość ostatecznego produktu. Do dorobienia standardowych kluczy i kluczy do aut wystarczy przynieść do firmy klucz, który chcemy skopiować. W przypadku kluczy nietypowych, warto się upewnić, czy dany punkt wykonuje taką usługę oraz, czy nie są potrzebne dodatkowo zaświadczenia, że ma się prawo otworzyć dany zamek. Jest to szczególnie istotne, gdy chce się otworzyć zamek w sejfie lub szafie pancernej.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz