Endokrynolog – czy trzeba mieć skierowanie na wizytę?

lekarz endokrynolog

Endokrynolog jest lekarzem, który się zajmuje diagnostyką, funkcjonowaniem, a także leczeniem układu dokrewnego. Hormonalne zaburzenia mają wpływ na działanie całego ludzkiego organizmu, a rozpoznawanie ich pozwala na unormowanie masy ciała, zmniejszenie obrzęków, a także na poprawienie samopoczucia. Kiedy należy udać się do endokrynologa? Czy potrzebne jest skierowanie?

Czy endokrynolog wymaga skierowania?

Gdy konieczne jest skierowanie do endokrynologa? Pora to sprawdzić. Gdy konieczny jest endokrynolog w Żywcu i wizyta u niego, to potrzebne jest skierowanie. Oczywiście, gdy ma to być endokrynolog Żywiec refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Skierowanie może wypisać internista oraz lekarz rodzinny. Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość, ponieważ na wizytę można czekać nawet dwanaście miesięcy.

Trzeba wspomnieć, że endokrynologia jest jedną z najtrudniej dostępnych specjalizacji dla samych lekarzy. Czekanie rok na wizytę nie jest niestety przyjemne.

Na jakie modele do sklejania wybrać?

Skoro zakład opieki zdrowotnej w Żywcu każe czekać pacjentom na wizytę u endokrynologa przez rok, to warto rozeznać się także w opcjach, jakimi są wizyty prywatne. Ile taka wizyta kosztuje? Endokrynolog Żywiec prywatnie to koszt między 100 a 200 złotych za wizytę. Jednak należy się liczyć z tym, że za wszelkie badania należy płacić dodatkowo.

Do endokrynologa prywatnie można zapisać się nawet na drugi dzień. Należy przyznać, że jest to absolutnie nieporównywalne. Z niektórymi objawami nie można zwlekać. W porę trzeba zadziałać, aby podjąć leczenie. Niestety bez konsultacji lekarskiej niewiele można. Warto mieć to na względzie.

Na poważnie w takiej sytuacji warto się zastanowić nad wizytą prywatną u specjalisty. Na pewno będzie to rozważne posunięcie. Koszt nie jest jeszcze tak wysoki, że nie można by było się na niego zdecydować. Wydaje się to w pełni rozsądne rozwiązanie. Im wcześniej lekarz postawi diagnozę, tym dla pacjentów lepiej.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz