Pokrycia dachowe – przegląd rozwiązań

pokrycia dachowe

Dach to bardzo istotny element każdego domu. Wybierając projekt domu, warto dłużej zastanowić się nad rodzajem dachu i rodzajem pokryć dachowych. Można wybierać spośród różnych rodzajów pokryć, od ceramicznych płytek, przez blachę, a na pokryciach z naturalnych materiałów kończąc. Jakie pokrycie dachowe będzie najlepsze?

Dachówki ceramiczne, betonowe a może blachodachówka?

Pokrycia dachowe w Pomorskim, które są najczęściej są wybierane to dachówki ceramiczne. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie, które jest w stanie przetrwać w nienaruszonym stanie bardzo długo. Są one w pełni bezpieczne dla otoczenie, gdyż do ich produkcji używa się materiałów, które nie zawierają metali czy sztucznych barwników. Polecane są na dachy o spadku nie mniejszym niż 15 procent. Mają właściwości termiczne, akustyczne i nie przepuszczają wody.

Pokrycia dachowe są mniej popularne. Są wykonane z mieszanki czystego piasku kwarcowego z cementem. To również popularny sposób krycia dachu. Jest on wytrzymały i ma bardzo atrakcyjną cenę. Trzecim najpopularniejszym pokryciem dachowym jest blachodachówka. Produkowana jest z blachy aluminiowej lub stalowej. Jest określana mianem taniego pokrycia dachowego. Jednak charakteryzuje się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Rodzaje blach na dach to: blacha płaska, falista lub trapezowa wykorzystywane są do pokrycia dachów budynków gospodarczych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze blachy na dach?

Hurtownia materiałów budowlanych w Pomorskim oferuje pokrycia dachowe z blachy. To najpopularniejszy sposób krycia dachu. Blacha nie bez powodu jest wybierana jako pokrycie dachowe. Jest ono stosunkowo tanie i trwałe. Zanim zdecydujemy się na zakup blachy na dach, należy przyjrzeć się jej parametrom. Najważniejszym jest grubość blachy. Im większa, tym pokrycie dachowe jest bardziej solidne. Ważne są także zabezpieczenia antykorozyjne, zwłaszcza jeśli kupujemy blachę stalową. Zdecydowanie największą trwałością charakteryzuje się blacha z pokryciem alucynkowanym. Ważna jest także efektywna powierzchnia krycia, która podpowie jakie będzie rzeczywiste zużycie blachy profilowanej.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz