Fakty i mity dotyczące implantów zębowych

implanty zebowe

Jeśli utracimy naturalne zęby, należy poszukać sztucznego zamiennika. Jednym z nowoczesnych rozwiązań w zakresie protetyki dentystycznej są implanty zębowe, na temat których pojawiło się zarówno mnóstwo prawdziwych faktów, jak i szkodliwych mitów. W tym artykule postaramy się z nimi rozprawić, by dostarczyć ci rzetelną wiedzę na temat wspomnianych implantów.

Dlaczego braki w uzębieniu są problemem?

Zanim przejdziemy do samych implantów, warto poświęcić kilka słów konsekwencjom nieposiadania zębów. Przede wszystkim wyglądamy wówczas mało estetycznie, co negatywnie wpływa na naszą samoocenę. Ponato niedostateczna ilość zębów powoduje problemy z prawidłową wymową, przez co odbiorcy naszych wypowiedzi mogą ich zwyczajnie nie zrozumieć. Braki w uzębieniu przyczyniają się również do wielu chorób dziąseł i układu pokarmowego. Bez zębów nie możemy dokładnie rozdrobnić spożywanego jedzenia, nasze organy wewnętrzne będą więc miały więcej pracy z jego trawieniem.

Mity odnośnie implantów

Najbardziej szkodliwym mitem jest chyba ten, przedstawiający proces wstawiania implantów jako niezwykle bolesny. Nikt z nas nie przepada za bólem, więc unikamy go, jeśli tylko możemy. Nie musimy się jednak obawiać, gdyż profesjonalne pracownie stomatologiczne, na przykład Multimed, stosują znieczulenie, dzięki któremu zabieg będzie praktycznie bezbolesny. Według kolejnej często powtarzanej legendy wszystkie implanty są takie same. To również nie jest prawdą, a materiały użyte do ich stworzenia różnią się między sobą. Różnice te wpływają na jakość produktu, dlatego powinniśmy wybierać jedynie najlepsze dostępne tworzywa.

Fakty odnośnie implantów

Specjaliści montujący implanty zębowe często twierdzą, że nie różnią się one od naturalnych zębów. Może wydawać się to jedynie hasłem reklamowym, jednakże jest to prawda. Nie musimy ich bowiem wyjmować jak zwykłych protez, a myjemy je, po prostu szczotkując. Na pierwszy rzut oka nikt więc nie będzie wiedział, że utraciliśmy własne zęby. Prawdą jest również to, że nie każdy może posiadać implanty. Nie montuje się ich dzieciom oraz nastolatkom, gdyż przed ukończeniem dwudziestu pięciu lat, jama ustna nie jest jeszcze w pełni ukształtowana. Dodatkowo niektóre choroby, takie jak nowotwory czy padaczka, są przeciwwskazaniem do montażu implantów.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz