HIFU – zabieg, który zyskuje na popularności

zabieg hifu

Zabieg HIFU jest zwany niechirurgicznym liftingiem twarzy. To jeden z zabiegów, który pozwala na wykonturowanie twarzy i zmniejszenie zmarszczek bez użycia skalpela. Stąd też jego rosnąca popularność. W trakcie zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki, które zwiększają elastyczność skóry.

Co to jest zabieg HIFU?

Nazwa zabiegu – HIFU – pochodzi z języka angielskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza skupiona wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wykorzystuje ultradźwięki. Zabieg HIFU w Krakowie nie jest zabiegiem skomplikowanym. Polega on na wykorzystaniu skoncentrowanej wiązki fali ultradźwiękowej o wysokiej energii. Za pomocą specjalnego urządzenia i specjalnie wyprofilowanej głowicy, energia z ultradźwięków jest skupiona punktowym obszarze ciała. Powoduje to tarcie komórek, które generują ciepło. W wyniku tego wewnątrz komórek dochodzi po małych poparzeń. Warto zaznaczyć, że wierzchnia warstwa skóry pozostaje nie naruszona. Dzięki mikrouszkodzeniom, dochodzi do regeneracji pod skórą, co w konsekwencji prowadzi do wytworzenia nowych włókien kolagenowych, które wpływają na ujędrnienie skóry właściwej.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu HIFU?

Zabieg HIFU, wykonywany w placówkach medycyny estetycznej, na przykład Beauty Tower Kraków, jest najczęściej wykonywany na skórze twarzy oraz szyi. Jest wybierany przez panie i panów, którzy chcą poprawić wygląd skóry twarzy, ale nie chcą poddawać się zabiegom z użyciem skalpela. Zabieg HIFU można przeprowadzić także w okolicach brzucha, talii, pośladków, piersi, kolan, ud oraz ramion. Najczęstszymi powodami, dla których pacjentki decydują się na ten zabieg, jest chęć poprawienia jędrności skóry, likwidacja drugiego podbródka, redukcja blizn i zmarszczek. Popularność zabiegu wynika przede wszystkim z jego skuteczności. Wystarcza dwa-trzy zabiegi, aby efekt był zadowalający. Należy pamiętać, że na efekt trzeba poczekać, gdyż musi dojść do regeneracji wewnętrznych warstw skóry i wytworzenia włókien kolagenowych. Efekty zabiegu utrzymują się do 18 miesięcy.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz