Jak wybrać dobre zbiorniki na deszczówkę?

deszczowka

Zbieranie tak zwanej deszczówki, czyli wody opadowej, która pojawia się w momencie opadów deszczu to coraz bardziej popularny temat w naszym kraju. Wynika to oczywiście z tego, iż coraz większa liczba osób decyduje się na inwestycję w zbiorniki na deszczówkę po to, by można było gromadzić tę wodę. Jak jednak wybrać dobre zbiorniki na deszczówkę?

W jakim miejscu kupimy dobre zbiorniki na deszczówkę?

To, gdzie kupimy dobre zbiorniki na deszczówkę w dużej mierze zależy od tego, jaki typ nas interesuje. Gdy chcemy zbiornik naziemny, to w większości wypadków decydujemy się na proste beczki umieszczane przy rynnie, z której spływa woda z całego dachu. W wypadku zbiorników podziemnych, które zostaną zakopane i podłączone do systemu nawadniania sytuacja nie jest już tak prosta.

Najważniejsze jest to, by zbiornik był szczelny, wytrzymały i miał odpowiednią pojemność. Biorąc to pod uwagę warto sprawdzić zbiorniki bezodpływowe, które są oferowane przez producenta szamb plastikowych, którego ofertę tworzy także systemy pozwalające na stworzenie alternatywy dla miejsc takich jak oczyszczalnia przemysłowa.

Co charakteryzuje dobre zbiorniki na deszczówkę?

Jest jedna bardzo uniwersalna rzecz, na którą zawsze warto patrzeć. Mowa oczywiście o gwarancji. Najlepsze z nich bardzo często są sprzedawane wraz z 10-letnią gwarancją na sam zbiornik, a także długą na nawet 35 lat gwarancją szczelności. Stawiając na taki sprzęt mamy gwarancję, iz wytrzyma on długo. Dobre zbiorniki na deszczówkę to też takie, w których nie ma ryzyka powstawania na przykład glonów. Dlatego idealnie sprawdzają się zbiorniki podziemne.

Aby kupić dobry zbiornik na deszczówkę dla naszej nieruchomości warto tez obliczyć to, ile wody deszczowej uda nam się zebrać w skali roku i dopasować tę wartość do pojemności kupowanego przez nas zbiornika. Najważniejsze jest, by nie wybrać po prostu za małego zbiornika, który nie zapewni takiej efektywności zbierania wody opadowej, jak większy, który pozwoli na zmaksymalizowanie zysków z takiej inwestycji.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz