Jak poradzić sobie z cellulitem? – skuteczne preparaty na cellulit

walka z cellulitem

Obecnie stosowanych jest mnóstwo preparatów i kremów na cellulit, który stał się zmorą wielu kobiet. Najczęściej pojawia się on na piersiach, brzuchu i okolicach ud, a w miejscach, w których występuje, struktura skóry staje się grudkowata. Sposobów na jego zwalczenie jest kilka, natomiast jeszcze więcej możemy znaleźć produktów oferowanych przez różne firmy. Jednak w jaki sposób wybrać odpowiedni kosmetyk na cellulit?

Czy kremy antycellulitowe działają?

Pytanie to bardzo często pojawia się w naszych głowach, gdy zastanawiamy się jak poradzić sobie z cellulitem. Choć odpowiedź jest oczywista, w praktyce nie jest to takie łatwe. Kremy antycellulitowe mają sprawdzoną skuteczność, jednak samo stosowanie preparatu nie zadziała cudownie. Podstawą jest połączenie stosowania kremów z odpowiednimi dietami i ćwiczeniami, a w ten sposób zmiany zauważymy stosunkowo szybciej oraz będą one trwalsze. Warto zacząć od drobnych rzeczy takich jak codzienne spacery czy chociażby skakanka. Niezastąpione może się także okazać oczyszczenie organizmu z zatrzymanej wody oraz pobudzenie ukrwienia, dzięki czemu kosmetyki na cellulit będą sprawdzały się jeszcze lepiej!

Składniki aktywne w kremach na cellulit

Substancje aktywne w preparatach antycellulitowych możemy podzielić na trzy grupy:

  • pierwszą z nich tworzą te stymulujące proces lipolizy, czyli pobudzające spalanie tłuszczu. Możemy do nich zaliczyć takie składniki jak kofeina, teofilina czy escyna, które blokują receptory alfa, a także takie substancje jak żeń szeń, fasole czy jambol – wpływają one na obniżenie zawartości glukozy w komórkach,
  • kolejna grupa składników poprawia krążenie i uszczelnia naczynia krwionośne, a są to m.in. algi zielone i brunatne, ziele skrzypu polnego oraz kasztanowiec,
  • ostatnia grupa substancji odpowiada za ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry, co generalnie zmniejsza wizualne objawy cellulitu.

Warto dodać, iż najlepsze działanie dla naszej skóry mają naturalne preparaty na cellulit, które możemy znaleźć w wielu ofertach koncernów farmaceutycznych. Przykładem może być serum Vialise zawierający wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego takie jak ekstrakt z bluszczu czy wyciąg z alg. Ten skuteczny preparat na cellulit sprawia, iż już po paru dniach zauważalne są efekty i znów można założyć krótką sukienkę, bądź bikini bez żadnych kompleksów, a wszystko dzięki unikatowej formule bez sztucznych składników, barwników czy emulgatorów.

Stosowanie kremów

krem na cellulit

Najważniejsze w korzystaniu z różnego rodzaju preparatów jest regularność w ich stosowaniu. Kosmetyki dobrze jest nakładać na skórę przy pomocy szorstkiego tworzywa sztucznego, wmasowując go w skórę, co kieruje limfę w odpowiednią stronę, usprawniające jej obieg w organizmie. Nakładając krem wykonując energiczne, koliste ruchy przy okazji mocno uciskając skórę. Najlepiej wykonywać ten zabieg przynajmniej raz dziennie, a pierwsze efekty mogą być zauważalne już po paru dniach. Jednak pamiętaj, aby nie zaprzestawać używaniu kremów nawet gdy pozbędziesz się już niechcianych grudek, gdyż cellulit lubi powracać.

Podsumowanie

Dzięki rozwojowi medycyny farmaceutycznej tak zwana „pomarańczowa skórka” nie jest już nam straszna. Mamy na szczęście skuteczne preparaty na cellulit, których używanie nie sprawia większych problemów, a efekty są zauważalne w niedługim czasie. Pamiętajmy jedynie, aby codzienne zabiegi urozmaicać ćwiczeniami, które sprawią, że skóra stanie się jędrna i jeszcze bardziej przyspieszą działanie kosmetyków. Być może warto także spróbować innego rodzaju aplikacji substancji jak np. douszny preparat na cellulit. Rozpocznij walkę już dziś i ciesz się z efektów na swoim ciele!

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz