Kiedy warto zdecydować się na korony porcelanowe?

korona porcelanowa

Korony porcelanowe na zębach umożliwiają skuteczne uzupełnienie ubytków części zęba, jak i jego całości. Mogą być montowane na kości, a także na implancie. Pozwalają przywrócić estetykę uzębienia i pełny komfort podczas jedzenia, uśmiechania się. Warto przy tym pamiętać, że pełny i zadbany uśmiech to nie jedynie kwestia wyglądu, ale także zdrowia. Ubytki wpływają m.in. na przesuwanie się zębów w łuku.

Kiedy warto założyć korony porcelanowe?

Korony porcelanowe warto założyć wtedy, gdy ząb zostanie zniszczony w wyniku:

  • zaawansowanej próchnicy,
  • uszkodzenia mechanicznego,
  • innej choroby kości.

Stomatolodzy zalecają również zastosowanie tego rozwiązania po leczeniu kanałowym, kiedy ząb jest osłabiony i sprawia, że pacjent czuje dyskomfort i strach o jego utratę np. podczas spożywania potraw o twardej konsystencji. Wówczas korona zapobiega złamaniom czy ukruszeniem. Korona pozwala również odbudować ząb po ekstrakcji, czyli jego usunięciu. Wówczas jest ona umieszczana na specjalnym implancie. Łuk zębowy zostaje uzupełniony, co zapobiega m.in. powstawaniu wad zgryzu, wynikających z pojawienia się ubytku. Porcelanowe korony stosuje się także jako alternatywę leczenia ortodontycznego, które bywa kosztowne i długotrwałe, a niekiedy również bolesne. W tym wypadku nakładki umieszcza się na zębach, które wymagają korekty.

Korony porcelanowe — zalety zastosowania nakładek na zęby

Korony porcelanowe, założone u doświadczonego specjalisty, jak np. w Centrum Stomatologicznym Margo sp. z o.o., są cenione ze względu na to, że:

  • przywracają możliwość spożywania pokarmu o każdej konsystencji,
  • służą przez wiele lat i nie ulegają przebarwieniom,
  • są odporne na uszkodzenia,
  • ich kolor dobiera się do naturalnej barwy zęba, dzięki czemu są praktycznie niezauważalne,
  • umożliwiają ukrycie np. intensywnych przebarwień na zębach,
  • występują w różnych wariantach, dzięki czemu można dobrać ich rodzaj do własnych potrzeb i planowanego budżetu.

Korony porcelanowe przywracają estetykę uśmiechu i pewność siebie, ponieważ wyglądają jak naturalny, zdrowy ząb. Należy także pamiętać, że niekiedy ich założenie jest konieczne, aby móc spożywać twarde pokarmy i nie narażać zębów na ukruszenia czy złamania.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz