Na jakie ulgi podatkowe mogą liczyć początkujący przedsiębiorcy?

ulgi podatkowe

Początkujący przedsiębiorca może liczyć na ulgi związane ze sposobem opodatkowania. Wiele osób, które rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem firmy, na starcie musi liczyć się z opłaceniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Może to stanowić spory problem, ponieważ niewiele firm na początkowym etapie generuje duże zyski. Na jakie ulgi podatkowe można liczyć?

Ulgi dla początkujących przedsiębiorców – jakie są rodzaje?

Początkujący przedsiębiorcy, którzy prowadzą niezarejestrowaną działalność (niewpisaną do CEIDG), nie muszą uzyskiwać numeru NIP czy REGON, płacić składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne czy odprowadzać zaliczki PIT. Należy jednak pamiętać, że działalność tego typu nie zwalnia przedsiębiorcy z przestrzegania przepisów, które dotyczą wszystkich innych – wymogi sanitarne czy używanie kasy fiskalnej. Ulga dla początkującego przedsiębiorcy nie oznacza również, że można zrezygnować z wystawiania rachunku lub faktury czy z prowadzenia uproszczonej ewidencji sprzedaży. Dlatego warto skorzystać z pomocy, jaką oferuje doradztwo podatkowe.

Jakie są ulgi na start dla początkujących przedsiębiorców?

Początkujący przedsiębiorca może skorzystać z ulgi na start, jeśli zarejestrował swoją działalność. W trakcie pierwszego pół roku ma możliwość skorzystania ze zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Ulga na start nie oznacza jednak, że nie trzeba opłacać składek na ubezpieczenie zdrowotne. Propozycja ta jest dobrym rozwiązaniem dla jednostek będących w gronie osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą pierwszy raz lub takich, które nie podlegają ubezpieczeniu KRUS. Przepisy prawa zmieniają się jednak bardzo często, dlatego warto zawsze odpowiednio wcześnie poradzić się specjalisty. Jednym z nich jest z pewnością kancelaria doradztwa podatkowego Andrzeja Dębka, która zatrudnia wykwalifikowanych fachowców.

Czy warto skorzystać z usług kancelarii doradztwa podatkowego?

Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem działalności, mogą skorzystać z wielu ulg podatkowych. Ich znajomość wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego warto skorzystać z usług wykwalifikowanego doradcy. Profesjonalne kancelarie podatkowe pomogą dopełnić wszystkich formalności już na etapie otwierania swojej firmy.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz