Komu polecany jest wynajem średnioterminowy?

wypozyczalnia aut

Dzięki zróżnicowanej ofercie polskich wypożyczalni każdy najemca jest w stanie dopasować jedną z form wynajmu do swoich indywidualnych potrzeb. Poza powszechnie znanym najmem krótkoterminowym na popularności zyskuje również najem średnioterminowy, na który decyduje się duża grupa klientów wypożyczalni. Komu polecana jest ta forma wynajmu aut? Kiedy warto się na nią zdecydować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części naszego artykułu.

Czym jest najem średnioterminowy?

Najem średnioterminowy to usługa oferowana przez większość działających w Polsce wypożyczalni samochodów. W przypadku tej formy wynajmu umowa podpisywana jest na okres od 1 do maksymalnie 23 miesięcy. Czas jej trwania zwykle nie przekracza 2 lat, ponieważ wtedy mówimy już o wynajmie długoterminowym. W trakcie obowiązywania umowy najmu wynajmujący zobowiązuje się do przekazania najemcy wybranego przez niego pojazdu lub całej grupy pojazdów w zamian za opłatę comiesięcznego czynszu. Jego wysokość ustalana jest pomiędzy stronami podczas podpisywania umowy najmu.

Dlaczego warto zdecydować się na tę formę najmu?

Średnioterminowy wynajem samochodów łączy w sobie zalety najmu krótko- i długoterminowego. To przede wszystkim możliwość korzystania z auta przez dłuższy czas, bez konieczności jego zakupu czy wzięcia w leasing. W tym przypadku najemca nie jest zobowiązany do wniesienia wysokiej opłaty początkowej. Nie musi również wykupywać użytkowanego przez siebie modelu po zakończeniu umowy. Kiedy okres najmu się skończy, kierowca może podpisać nową umowę z wypożyczalnią na ten sam lub całkiem inny model auta. Pozwala to na dużą niezależność oraz efektywne zarządzanie dostępnym budżetem.

Klienci wypożyczalni nie muszą przy tym martwić się o konieczność serwisowania wynajętego pojazdu. Zarówno bieżące naprawy, jak i coroczne przeglądy rejestracyjne pozostają po stronie właściciela auta, czyli firmy wynajmującej. Jedynymi obowiązkami korzystającego z samochodu jest opłata comiesięcznego czynszu oraz regularne tankowanie pojazdu.

W jakich sytuacjach opłaca się wynająć auto na kilka miesięcy?

Oferta najmu średnioterminowego kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców zainteresowanych budową nowej lub rozbudową obecnej floty firmowych samochodów. Wynajem na kilka miesięcy to znakomite rozwiązanie w przypadku firm rozpoczynających działalność gospodarczą lub działających sezonowo, np. w trakcie żniw lub zbiorów owoców i warzyw. Pojazdy dostępne w ogólnopolskich wypożyczalniach, takich jak Abacus Car Rental, są bogato wyposażone i sprawne techniczne. To gwarancja bezawaryjności oraz pewności prowadzenia. Dzięki temu najemca nie musi martwić się o ewentualne usterki. Jeżeli jednak coś takiego się przytrafi, firma wynajmująca zapewnia klientowi darmowe auto zastępcze na czas usunięcia awarii.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz