Jak efektywnie zarządzać danymi z wag samochodowych?

waga elektryczna

Wagi samochodowe są przeznaczone do ważenia pojazdów, zarówno statycznie, jak i przejeżdżających przez platformę, czyli dynamicznie. Używane są w rozliczeniach handlowych oraz do celów kontrolnych. Dlatego właśnie producenci wag samochodowych kładą nacisk na to, aby były one wytrzymałe, a zarazem precyzyjne. Jednak to nie jedyne wymagania, jakie odbiorcy stawiają przed tego typu systemami ważenia. Muszą one też umożliwiać efektywne zarządzanie wynikami ważeń. 

Rodzaje wag samochodowych

Obecnie klient może dokonać wyboru spośród kilku rodzajów wag samochodowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb i przeznaczenia. Wagi mobilne z wytrzymałymi pomostami mogą być przenoszone w różne miejsca i przydają się przede wszystkim w przedsiębiorstwach z rozległym obszarem działania. Z kolei samochodowe wagi najazdowe umieszczane na betonowych fundamentach świetnie sprawdzają się w ważeniu dużych pojazdów ciężarowych z towarem. Stosowane są w miejscach, gdzie ruch jest intensywny.

Różnią się więc poszczególnymi funkcjami, ale tym, co je łączy jest to, że każda z nich może być wyposażona w oparte na systemie Windows specjalne oprogramowanie pozwalające na zarządzanie danymi z ważenia. I dotyczy to nie tylko nowych wag samochodowych, ale również używanych.

Zapis i transfer danych z ważenia

Takie możliwości gwarantują nowoczesne wagi samochodowe oferowane przez producenta wag Tamtron Polska. Za sprawą oprogramowania do wag samochodowych One Scalex można dokonać zapisu danych w chmurze One Cloud firmy Tamtron, a także transferować je do systemu ERP. Dane te można też śledzić na swoim urządzeniu mobilnym czy w komputerze PC, co z kolei eliminuje konieczność używania dodatkowych urządzeń. Zarządzający otrzymują także możliwość korzystania z modułu oprogramowania na swoich smartfonach, po to by zapoznawać się na bieżąco z danymi z ważeń pojazdów ciężarowych znajdujących się na terenie zakładu.

Ale to nie koniec udogodnień: zarówno w systemie ERP, jak i w One Cloud można tworzyć raporty z ważeń. Dane z ważeń są też w pełni zintegrowane z systemami zarządzania magazynem oraz systemami fakturowania. Wszystkie te funkcje umożliwiają gromadzenie danych i katalogowanie ich bez konieczności przechowywania stosu papierowych dokumentów w biurach.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz