Kremy ze śluzem ślimaka na zmarszczki

kremy ze sluzem slimaka na zmarszczki

Kremy ze śluzem ślimaka to jedne z kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Wiele kobiet zastanawia się nad ich stosowaniem na skórę w celach odmładzających. Posiadają bogaty, w dobroczynne dla skóry substancje, skład. W jaki sposób działają na zmarszczki oraz jak należy je stosować, aby osiągnąć efekty?

Kremy ze śluzem ślimaka – działanie

Kremy ze śluzem ślimaka to kosmetyki, nad których stosowaniem zastanawiają się kobiety, chcące odmłodzić swoją cerę. Śluz ślimaka zawiera dużo substancji odżywczych i regenerujących. Do tych o kluczowym działaniu przeciwzmarszczkowym należą:

 • kolagen
 • elastyna
 • kwas glikolowy
 • alantoina

Kolagen i elastyna to podstawowe składniki, tworzące włókna, które stanowią naturalne rusztowanie dla skóry. To sprawia, że skóra staje się bardziej sprężysta i odporniejsza na starzenie się. Śluz ślimaka zawiera również przeciwutleniacze, które chronią komórki skóry przed degradacyjnym działaniem wolnych rodników. Związki te powstają wskutek przemian metabolicznych, przyspieszają proces starzenia oraz osłabiają naturalną barierę ochronną skóry. W śluzie znajdują się również proteiny oraz naturalne antybiotyki. Na uwagę zasługują również glikokoniugaty, które aktywują wzrost komórek skóry oraz wpływają na prawidłowe stężenie kwasu hialuronowego. 

Zobacz również inne naturalne kosmetyki w sklepie verdelab.pl

Działanie kosmetyków ze śluzem ślimaka:

Nawilżające

zwiększają poziom nawilżenia tkanki skórnej i przywracają jędrność

Regenerujące

przyspieszają odbudowę osłabionych komórek skóry

Przywracają cerze zdrowy wygląd

przyspieszają usuwanie przebarwień oraz likwidują stany zapalne

Kremy ze śluzem ślimaka – działanie na zmarszczki

Kremy ze śluzem ślimaka mogą wygładzić zmarszczki w początkowym stadium ich powstawania. Z kolei w zaawansowanym stadium mogą sprawić, że bruzdy staną się mniej widoczne. Substancje zawarte w śluzie ślimaka wnikają w głąb skóry i aktywują procesy odnowy. Skóra codziennie narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, np. wiatru, słońca, zanieczyszczeń z powietrza, itd. Z kolei od wewnątrz jej komórki są atakowane przez wolne rodniki, czyli cząsteczki powstające podczas przemian metabolicznych. Prowadzą one do osłabienia komórek, przez co cera staje się zwiotczała, traci wodę i zaczyna się starzeć. Natomiast kosmetyki ze śluzem ślimaka wspomagają likwidację wolnych rodników oraz aktywują naturalne procesy odnowy komórkowej. Ponadto stężenie kolagenu i elastyny w tkance skórnej zaczyna spadać już po 25 roku życia. Wskutek tego skóra zaczyna się starzeć, pomimo, że zmarszczki mogą jeszcze nie być widoczne. Natomiast prędzej czy później pojawiają się pierwsze widoczne bruzdy. Stosowanie kremu ze śluzem ślimaka zwiększa poziom elastyny i kolagenu w skórze. Dzięki temu opóźnia proces starzenia, a nawet może wygładzić zmarszczki w początkowej fazie ich powstawania. Z kolei proteiny zawarte w składzie kosmetyku wzmacniają strukturę skóry, przez co ta staje się jędrniejsza.

Marta Urbanowicz kosmetolog

Za jędrny i młody wygląd skóry w dużym stopniu odpowiada jakość kolagenu. Kremy ze śluzem ślimaka doskonale regenerują skórę i pozwalają odzyskać naturalny koloryt, ponieważ zawierają wysokie stężenie kolagenu oraz inne potrzebne skórze proteiny. Trzeba jednak stosować je systematycznie, aby móc osiągnąć widoczny efekt. Kremy ze śluzem ślimaka, podobnie jak inne kosmetyki, warto zacząć stosować jak najwcześniej. Im prędzej rozpoczęta właściwa pielęgnacja, tym dłużej skóra zachowa młody wygląd– mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog

Kremy ze śluzem ślimaka – jak je stosować?

Kremy ze śluzem ślimaka można stosować raz lub dwa razy dziennie – w zależności od stadium zaawansowania zmarszczek. Przed nałożeniem kremu skórę należy dokładnie oczyścić, aby prędzej i lepiej się wchłonął. Kosmetyki ze śluzem ślimaka zawierają w składzie substancje regenerujące, a także naturalne antybiotyki, dlatego są dobrze tolerowane nawet przez skórę wyjątkowo wrażliwą. Mogą pomóc nie tylko w usuwaniu zmarszczek, lecz także w leczeniu drobnych stanów zapalnych tkanki skórnej. Na ogół nie istnieją przeciwwskazania do stosowania kremów ze śluzem ślimaka, ponieważ są dobrze tolerowane przez skórę.

Krem na zmarszczki: Izoze Eye, Buatic, Mialena

Izoze eye

Poza odpowiednio dobranymi kremami, które zawierają śluz ślimaka, kobiety chętnie sięgają po kosmetyki z naturalnymi składnikami aktywnymi. Do topowych kremów przeciwzmarszczkowych należą:

 • Izoze Eye – zawiera wysokie stężenie aktywnych składników, które wzmacniają strukturę skóry od wewnątrz. Krem nie tylko działa przeciwzmarszczkowo, lecz także łagodzi podrażnienia. Dlatego z powodzeniem mogą go stosować kobiety z cerą wrażliwą.
 • Buatic – to kolejny popularny krem na zmarszczki o naturalnym składzie aktywnym. Nawilża, odżywia oraz regeneruje komórki skóry. Efektem jest jędrniejsza i gładsza cera. Wyciągi roślinne są dobrze tolerowane przez skórę, dzięki czemu nie wywołują alergii. Regularne stosowanie kremu pozwala wygładzić zmarszczki we wczesnym etapie ich powstawania.
 • Mialenia – wzmacnia naturalne rusztowanie skóry, którym są włókna kolagenowe. Zwiększa poziom nawilżenia oraz odżywia tkankę skórną od wewnątrz. Przyspiesza odnowę zniszczonego naskórka, dzięki czemu zapobiega utracie wody przez głębsze warstwy skóry.

verdelab 1

Naturalne składniki aktywne są znane kosmetologii i medycynie naturalnej od lat. Mają udokumentowaną, wysoką skuteczność oraz są dobrze tolerowane przez wszystkie typy skór. Dają gwarancję, że nie wprowadzamy do organizmu przez skórę niepotrzebnej chemii – mówi Macin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Kremy ze śluzem ślimaka mogą pomóc w walce ze zmarszczkami. Warto wybierać kosmetyki, które zawierają naturalne składniki aktywne, ponieważ są dobrze tolerowane przez skórę oraz pozwalają osiągnąć zadowalające efekty. Odżywiają i regenerują skórę pod oczami. To sprawia, że staje się ona gładsza i odporniejsza na powstawanie nowych zmarszczek. Kremy ze śluzem ślimaka można również stosować z kosmetykami o naturalnym składzie aktywnym.

FAQ

 1. W jakim wieku należy zacząć stosować kremy ze śluzem ślimaka?

Skóra zaczyna się starzeń już przed trzydziestym rokiem życia. Dlatego kremy ze śluzem ślimaka można zacząć stosować już w tym okresie. Należy wybierać kosmetyki wolne od sztucznych dodatków. Dobrym pomysłem będzie również stosowanie kremów o naturalnych składnikach aktywnych np. Izoze Eye. Połączenie obu tych kosmetyków oraz regularność w ich stosowaniu może przynieść zadowalające efekty.

 1. Czy kremy ze śluzem ślimaka mogą stosować kobiety ze skórą skłonną do alergii?

Kremy ze śluzem ślimaka o naturalnym składzie aktywnym mogą zmniejszać skłonność skóry do alergii, dlatego mogą je stosować również kobiety z tego typu skórą.

 1. Czy należy robić przerwy, stosując kremy ze śluzem ślimaka?

Nie jest to wskazane, ponieważ kremy ze śluzem ślimaka wzmacniają włókna kolagenowe i elastyny. Natomiast kosmetyki o naturalnym składzie aktywnym można stosować bez robienia sobie przerw w ich aplikacji.

 1. Czy kremy ze śluzem ślimaka można łączyć z innymi kosmetykami przeciwzmarszczkowymi?

Kremu ze śluzem ślimaka można stosować z innymi kosmetykami przeciwzmarszczkowymi o naturalnym składzie aktywnym. Należy jednak zachować kilkugodzinne odstęp w ich nakładaniu.

Bibliografia

 1. Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011
 2. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986
 3. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010
 4. Prem Y.W., Moccozet K.L., Magnenat-Thalmann N., Simulating wrinkles and skin aging, 1999
 5. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz