Laktator elektryczny – co warto o nim wiedzieć?

laktator

Obecnie coraz więcej kobiet decydujących się na karmienie piersią wykorzystuje z powodzeniem różne modele laktatorów. Te przydatne urządzenia są używane jako poręczne stymulatory pokarmu i jednocześnie zbiorniki na pokarm. Laktator wyposażony jest w funkcję ssania i w ten sposób odciąga się mleko z piersi.

Laktator elektryczny – jak z niego korzystać?

W odróżnieniu od zwykłego modelu, laktator elektryczny jest wygodniejszy, bo zasysa pokarm w sposób automatyczny, czasami nawet jednocześnie z obu piersi. Ta ostatnia funkcja pozwala zapobiegać tworzeniu się większych ilości pokarmu po jednej stronie. Część laktatorów to tzw. modele dwufazowe. Są uważane za wyjątkowo komfortowe.

Korzystanie z laktatora jest proste. Należy zapoznać się z budową urządzenia po wyjęciu go z pudełka. Laktator elektryczny powinien być zachowywany w idealnej czystości, ale z wiadomych względów myje się tylko niektóre części. Elementy związane z zasilaniem trzeba zabezpieczać przed zabrudzeniem lub zalaniem.

Gdzie można kupić laktator elektryczny?

Z uwagi na dużą popularność, laktatory zwykłe i elektryczne można kupić w wielu sklepach oferujących produkty dla mam i dzieci. Nie warto jednak robić takich zakupów w losowym miejscu. Można zapoznać się z oefrtą sklepu Simed – produkty dla Mamy i Dziecka. Laktator jest bezpośrednio związany z żywieniem, więc powinien być higieniczny i bezpieczny.

Niektóre mamy nie są przekonane do laktatorów, ale kupują takie urządzenie, bo zalecają je poradniki. Nie warto decydować się na najprostszy model ręczny. Laktator elektryczny będzie dużo lepszym wyborem i pozwoli polubić częste z niego korzystanie. Oczywiście należy robić to w miarę potrzeby, np. gdy potrzebna jest stymulacja produkcji pokarmu.

Dlaczego laktator elektryczny jest dobrym wyborem?

Te mamy, które chcą karmić dziecko piersią, dzięki korzystaniu z laktatora uzyskują wyższy komfort.  Nie trzeba obawiać się, że urządzenie zmniejszy ilość produkowanego pokarmu – przeważnie skutek jest dokładnie odwrotny. Laktator elektryczny pobudza produkcję mleka, w szczególności model dwufazowy „imitujący” ssanie piersi przez dziecko.

Podsumowując, popularne wśród karmiących mam laktatory to coraz częściej urządzenia elektryczne. Są bardziej wydajne i zapewniają wyższy komfort użytkowania.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz