Lampy do doświetlania roślin – 3 powody, dla których warto w nie zainwestować

lampy do roslin

Odpowiednie oświetlenie roślin w okresie wegetacyjnym może znacząco zwiększyć uzyskiwany plon. W wielu przypadkach stosuje się dodatkowo doświetlanie w chłodnych miesiącach lub nawet całoroczne. Inwestycja w odpowiednie lampy przekłada się na uzyskiwane zyski z upraw.

Lampa led do roślin – wygodna i łatwa w obsłudze

Inwestycja w lampy do doświetlania roślin opłaca się z wielu powodów. Jednym z nich jest na pewno wygoda i łatwość obsługi nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych. Po montażu użytkownik może cieszyć się komfortem podczas korzystania i – co jest dość ważne – oszczędzać nawet przy oświetleniu o dużej mocy.

Wiele nowoczesnych systemów oświetleniowych wyposaża się w bardzo rozbudowane panele regulacyjne. Lampa led do roślin wydaje się raczej czymś prostym i nie wymagającym długiego ustawiania, ale to mylne wrażenie. Dzięki zwiększaniu, zmniejszaniu mocy lub zmiany koloru światła można uzyskać lepszy wzrost roślin.

Doświetlanie roślin w szklarni i nie tylko

Drugą ważną przesłanką do inwestycji w lampy do roślin jest ich szerokie spektrum stosowania. W asortymencie polskich producentów, np. w PERFAND LED Andrzej Trawiński można znaleźć rozwiązania przemysłowe, biurowe, do szklarni i nie tylko. Spory wybór dotyczy też samych lamp led do roślin.

Doświetlanie roślin uprawnych ma wiele zalet, jedną z których jest na pewno wydłużenie okresu wegetacji. Można też wpłynąć korzystnie na wzrost sadzonek czy w szczególności oddziaływać na dany gatunek rośliny. Idealnie jest więc wybrać oprawy umożliwiające regulację barwy światła.

Popularność zastosowania a polskie oprawy led

Warto inwestować w polskie produkty, a obecnie bardzo wielu znanych producentów polskich dysponuje naprawdę świetnym asortymentem. Nowoczesne lampy led do uprawy konopi sprawiają, że akurat ten gatunek osiąga lepszy wzrost i zapewnia większe zyski.

Podsumowując, istnieją trzy główne powody przemawiające za inwestycją w odpowiednie lampy LED do roślin. Warto wybrać krajowego producenta, który oferuje jakościowy asortyment.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz