Literackie odkrycie, czyli powieść 24-letniej Natalii Kostrzyckiej z Torunia

dziewczyna czytająca książkę

Natalia Kostrzycka, 24-latka z Torunia, to jedna z pisarek, która ma szansę odnieść sukces literacki, publikując własnym sumptem we współpracy z wydawnictwem self-publishingowym BookEdit. Kostrzycka w tym roku wydała thriller psychologiczny pt. “Paranoja”, który znajdował się przez kilka dni z rzędu na trzecim miejscu sprzedaży u największego polskiego dystrybutora książek. Kontynuacja powieści ukaże się jesienią tego roku, również nakładem BookEdit.

Powieść Natalii Kostrzyckiej opowiada historię młodej kobiety, Anastazji, która zaczyna podejrzewać swojego męża o romans. Bohaterka mierzy się nie tylko z kryzysem w relacji, ale również własnym wewnętrznym zagubieniem i samotnością. Brak porozumienia przeradza się w konflikty, kłamstwa i sekrety. Kiedy Anastazja na prośbę matki odwiedza dom rodzinny, kobieta staje w obliczu dawnych uczuć i rodzinnych tajemnic. Akcja gęstnieje, a czytelnik towarzyszy bohaterce w jej irracjonalnych decyzjach i działaniach, które w końcu prowadzą do tragedii.

 

Wyżej niż Grochola

 

“Paranoja” to historia rozpięta między skrajnymi emocjami, zranieniem a zemstą, miłością a zazdrością. – Zastanawiamy się, kto tak naprawdę ma paranoję. Mąż? Matka? Anastazja? Siostra? Dawid? A może czytelnik? Jeśli sami nie wiecie kto, to jest to zamierzony efekt. W książce jest wiele niewyjaśnionych spraw, a samo zakończenie otwiera drogę do drugiej części – mówi Natalia Kostrzycka. 24-letnia pisarka z Torunia odniosła sukces, znajdując się przez kilka dni z rzędu, tydzień po premierze, na trzecim miejscu sprzedaży u największego polskiego dystrybutora książek. “Paranoja” wyprzedziła tym samym książki uznanych autorek, takich jak Katarzyna Grochola czy dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. Powieść została również dostrzeżona wśród przedstawicieli polskiej blogosfery książkowej, którzy docenili młodą autorkę za skomplikowaną fabułę i doskonale poprowadzoną intrygę.

 

Kontynuacja thrillera jesienią

 

Już wkrótce thriller doczeka się swojej kontynuacji. – Po ciepłym przyjęciu debiutu Natalii zdecydowaliśmy się na współfinansowanie kontynuacji jej powieści. To możliwe ponieważ działamy w modelu hybrydowym. Jako wydawnictwo self-publishingowe traktujemy autorów jak partnerów, którzy mają duży wpływ na cały proces pracy nad książką. Jednocześnie chcemy, by czuli się zaopiekowani i prowadzeni w karierze pisarskiej jak w tradycyjnie działającym wydawnictwie – mówi Artur Owczarski, założyciel BookEdit.

“Paranoja” Natalii Kostrzyckiej to czytelnicza perełka, która ma szansę zostać hitem wśród książek wydanych własnym wkładem finansowym. To niepokojący i pełen napięcia debiut, w którym autorka balansuje między kontrastującymi ze sobą uczuciami i igra z domysłami czytelników. Powieść jest dostępna w sprzedaży w księgarniach internetowych i stacjonarnych w całej Polsce.

Natalia Kostrzycka – 24-letnia Torunianka. Pisarka z pasji, czytelniczka z zamiłowania. “Paranoja” to jej debiutancka powieść, która już tej jesieni będzie miała swoją kontynuację.

BookEdit to nowe wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki. Nakładem BookEdit ukazały się m.in.: e-book “Pokonać siebie” Andrzeja Cichockiego, “Paranoja” Natalii Kostrzyckiej oraz “Ósmy kontynent” Mariusza Szeiba.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz