Łóżko do małego pokoju młodzieżowego – jakie będzie idealne?

Lozko do malego pokoju mlodziezowego – jakie bedzie idealne

W małym pokoju młodzieżowym często nie ma zbyt wiele miejsca na to, aby ustawić w nim pełnowymiarowe łóżko. Jakie rodzaje mebli warto wtedy wybrać, aby sen był komfortowy? Sprawdzamy dostępne propozycje w sklepach meblowych i doradzamy, na co warto się zdecydować!

1. Rozkładana kanapa

W pokoju nastolatka może zagościć rozkładana kanapa w nowoczesnym stylu. To bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ wielu nastolatków przyjmuje w pokoju gości i chce, aby znalazły się w nim również odpowiednie do tego meble.

Kanapa z funkcją spania może z powodzeniem służyć jako łóżko młodzieżowe rozkładane, które będzie zapewniało wygodę wypoczynku w ciągu dnia i w nocy.

Wybierając taki mebel, warto przede wszystkim skoncentrować się na modelach o prostej, nowoczesnej linii, które będą dobrze wpisywały się w aranżację wnętrza. Doskonałym wyborem może być kanapa bez podłokietników, wyposażona w dwa elementy jako siedzisko i oparcie, które można łatwo rozłożyć. Takie kanapy można też kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Przy wyborze takiego modelu, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania jego siedziska i oparcia, aby zapewniał on właściwy komfort wypoczynku. Najlepiej, aby do jego wykończenia posłużyła wyższej jakości pianka – gęstsza i grubsza, ponieważ będzie ona wygodniejsza i trwalsza.

2. Amerykanka – fotel jednoosobowy

W pokojach, w których nie ma zbyt wiele miejsca, można zastosować amerykankę, czyli fotel jednoosobowy.

Przed rozłożeniem taki mebel wygląda jak standardowy fotel – może być on wyposażony w wąskie lub szersze podłokietniki albo też może ich nie mieć. Po rozłożeniu zmienia się w łóżko jednoosobowe o szerokości 80-90 cm.

Amerykanka będzie zatem doskonałym wyborem do tych pokojów młodzieżowych, gdzie miejsca jest niewiele. Po rozłożeniu zajmują one wtedy naprawdę małą przestrzeń.

3. Łóżko z wysuwanym elementem

Kolejnym pomysłem jest łóżko młodzieżowe rozkładane wyposażone w wysuwany element. Takie łóżka mają poniżej dodatkowy materac, który po wysunięciu powiększa ich przestrzeń. Dzięki temu mogą być one używane również przez dwie osoby jednocześnie.

Łóżka tego typu będą dobrym wyborem wtedy, gdy liczy się wysoki komfort, ponieważ po rozłożeniu dają one więcej przestrzeni. Za sprawą zastosowania standardowych materaców mogą być one także wygodniejsze od mebli wypoczynkowych z funkcją rozkładania.

Tego typu meble można kupić w różnych wariantach, na przykład z ramą wykonaną z naturalnego drewna, płyty meblowej, metalu, więc można dobrać je również do wystroju pokoju młodzieżowego.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz