Na czym polega chirurgia szczękowa?

chirurgia szczekowa

Chirurgia szczękowa dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii rozwija się oraz proponuje coraz to nowsze usługi. Dzięki temu każda osoba jest w stanie rozwiązać swoje problemy ze zdrowiem. Na czym polega? Fachowcy informują.

Chirurgia szczękowa – jak działa?

Chirurgia szczękowa w Warszawie na Ursynowie skupia się na zdrowiu pacjenta. W ten sposób można skorygować wszystkie nieprawidłowości w obrębie tkanek oraz kości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Może mieć to związek z zębami, żuchwą oraz zatokami.

Dentysta dziecięcy w Piasecznie do odrębny specjalista, który skupia się na szczęce u najmłodszych. Niestety czasami zdarzają się różne schorzenia, które zaliczają nawet kilkuletnie dzieci do przebycia zabiegu. Współcześnie jednak są one wykonywane na bardzo wysokim poziomie.

Podczas zabiegów obecny jest nie tylko chirurg, ale również personel pomocniczy, anestezjolog oraz szereg aparatury, która kontroluje i monitoruje funkcje życiowe. Bezpieczeństwo jest priorytetowe, aby pacjent mógł szybko wrócić do zdrowia.

Chirurgia szczękowa – kiedy najczęściej jest potrzebna?

Taka chirurgia jest potrzebne na przykład wtedy, gdy w przeszłości wystąpił uraz, który skończył się złamaniem. Niestety po niektórych zabiegach może dojść do złego zrostu tkanki kostnej, co kwalifikuje się do ponownej operacji. Kluczem jest tutaj dobór fachowca.

Chirurgia szczękowa bazuje również na problemach z zatokami. To właśnie one często powodują obrzęk oraz trudności z oddychaniem. Do tego może dojść również uraz, po który widoczne jest skrzywienie przegrody nosowej, która kwalifikuje się do operacji.

W niektórych przypadkach również problemy ze zgryzem stanowią podstawę do zabiegu. Najczęściej będzie to niewłaściwie ułożony zgryz, którego nie można skorygować aparatami. Należy wtedy, po konsultacji z lekarzem, przeprowadzić operację szczękową.

Chirurgia szczękowa skupia swoje siły na eliminacji problemu kostnego lub tkankowego u pacjentów.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz