Czym charakteryzują się łóżka kontynentalne?

lozko kontynentalne

Łóżka kontynentalne, choć nie są aż tak popularne, jak tradycyjne modele, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie bez powodu! Dzięki swojej specyficznej budowie zapewniają bowiem niezwykły komfort w nocy. Wygodne podłoże do spania jest natomiast bardzo ważne dla wypoczynku i regeneracji całego ciała, których potrzebuje każdy człowiek. Czym więc charakteryzują się łóżka kontynentalne i jak są one zbudowane? Sprawdźmy w artykule!

Budowa łóżek kontynentalnych

Główną cechą charakterystyczną łóżek kontynentalnych jest ich budowa. Składają się one bowiem z kilku warstw, dzięki czemu zapewniają niezwykłą wygodę. Podstawę takiego łóżka stanowi tzw. boxspring, czyli skrzynia z wbudowanym w nią materacem sprężynowym. Na niej układany jest główny materac (najlepiej kieszeniowy), który powinien być dopasowany do wagi oraz indywidualnych preferencji użytkownika. Na sam wierzch możesz umieścić topper – materac nawierzchniowy. Jego celem jest ochrona materaca głównego przed zniszczeniem i zabrudzeniem, a także zapewnienie jeszcze większego komfortu.

Wysokość łóżek kontynentalnych

Zauważalną cechą łóżek kontynentalnych, która wynika z ich specyficznej budowy, jest również ich duża wysokość. Są one znacznie wyższe niż standardowe modele drewniane z pojedynczym materacem. Dzięki temu zapewniają dużą wygodę snu, ale jednocześnie zajmują znacznie więcej miejsca niż tradycyjne łóżka. W związku z tym najlepiej sprawdzą się w dużych, przestronnych i wysokich sypialniach. Umieszczone w małym pokoju mogą zająć zbyt dużo przestrzeni i sprawić, że korzystanie z pomieszczenia stanie się niewygodne.

Dla kogo polecane są łóżka kontynentalne?

Wysokiej jakości łóżka kontynentalne, które znajdziesz w ofercie renomowanych producentów, takich jak Bepema, polecane są dla wszystkich osób, które cenią sobie komfort i wygodę. Świetnie sprawdzają się także dla osób starszych mających problemy z poruszaniem się oraz kobiet w ciąży. Materac umieszczony jest bowiem wysoko nad ziemią, co znacznie ułatwia siadanie na łóżku i wstawanie z niego.

Ponadto konstrukcja, która składa się z kilku niezależnych od siebie warstw, zapewnia doskonałe podparcie dla pleców i szyi. W związku z tym łóżka kontynentalne polecane są również dla osób, które cierpią z powodu dolegliwości bólowych kręgosłupa. Odpowiedni materac może pomóc w walce z nimi, a także umożliwi odpowiednią regenerację kręgów oraz mięśni.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz