Na czym polega frezowanie pni?

frezowanie pni

Podczas porządkowania działki o dużym zalesieniu może wystąpić wiele rozmaitych problemów. Jednym z nich są korzenie i pnie drzew, które zostają po wycince. Na czym polega frezowanie pni?

Frezowanie pni – w jaki sposób się odbywa?

Mając działkę do uporządkowania, jedną z najbardziej pochłaniających prac zaraz po wyrównaniu terenu może być wycinka starych drzew. Wiele z nich może być bardzo silnie ukorzeniona. Z tego powodu usunięcie pozostałych po nich pni tkwiących w ziemi może być problematyczne. Frezowanie pni w Toruniu pomoże rozwiązać ten kłopot. Frezowanie odbywa się zwłaszcza wtedy, gdy dany grunt, jeszcze do niedawna zalesiony, ma posłużyć do budowy domu czy wykonania podjazdu. Zróżnicowany poziom gruntu może być sporym utrudnieniem w tym zadaniu. Jakiekolwiek wyrównywanie jednak nie wchodzi w grę, jeśli w glebie znajdują się duże obiekty. Wykopywanie czy wyrywanie pni może być procesem trudnym i czasochłonnym, czyli nieopłacalnym. Frezowanie pni stanowi zatem alternatywę, pozwalającą na szybkie uzyskanie efektów.

Wycinka drzew – jak przebiega cały ten proces?

Choć wycinka drzew w Bydgoszczy zdaje się być mało skomplikowana, w rzeczywistości może rodzić wiele problemów. Obszary gęsto zabudowane czy z przebiegającymi liniami energetycznymi powinny być wolne od wysokich drzew. W przypadku burzy czy wichury mogą się one bowiem przewrócić, doprowadzając do uszkodzeń budynków, samochodów, a nawet stwarzać zagrożenie życia ludzi. Ich usuwanie wymaga także specjalistycznego podejścia. Nie można ryzykować upadku drzewa na samochody, domy czy ogrodzenie. Szczególną uwagę należy zachować przy drzewach blisko linii energetycznych. Do takich powinno się zatrudniać ekipę alpinistyczną, która dysponuje odpowiednim sprzętem, uprawnieniami i umiejętnościami. Może ona przeprowadzić fragmentację pnia, zaczynając od jego górnych partii, co pozwoli na bezpieczne ominięcie przeszkód. Generalnie specjaliści są w stanie wyciąć nawet bardzo duże i stare drzewa. 

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz