Powłoka ceramiczna – czy warto w nią zainwestować?

ceramiczna powloka lakieru

Powłoka ceramiczna pozwala dodatkowo zabezpieczyć lakier przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Jest to bardzo popularne rozwiązanie dla tych, którzy chcą, by ich samochód prezentował się elegancko. Powłoka ceramiczna nie tylko chroni, ale również sprawia, że wydobywana jest głębia koloru, a stan lakieru wizualnie się poprawia.

Czym jest powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna to specjalny preparat, który zabezpiecza lakier. Jego głównym składnikiem jest tlenek krzemu i tlenek tytanu. Powłoka ceramiczna w Katowicach nakładana jest na lakier w specjalnych zakładach lakierniczych, które specjalizują się w tej czynności. Powłoka ochronna raz nałożona na karoserię, utrzymuje się na niej kilka lat. Chroni lakier samochodowy przed powstawaniem korozji, zarysowaniami czy niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Powłoka ceramiczna tworzy na karoserii warstwę hydrofobową o grubości kilku mikronów, co tworzy skuteczną barierę chroniącą lakier. 

Zalety powłoki ceramicznej

Powłoka ceramiczna ma wiele zalet, dlatego jest tak popularna. Jest stosowana także jako zabezpieczenie lakieru nowego samochodu. Chroni przed działaniem wody i opadów atmosferycznych. Wilgoć nie osiada na lakierze i nie spływa po nim, chroniąc w ten sposób samochód przed zabrudzeniem. Wykazuje właściwości antykorozyjne, chroniąc lakier przed szkodliwym działaniem soli drogowej. 

Powłoka ceramiczna jest stosowana również ze względu na poprawę właściwości estetycznych auta. Nałożenie jej na lakier wydobywa jego pełnię i tym samym staje się on bardziej szklisty, a samochód wygląda bardziej elegancko. Ceramika położona na lakier, chroni go przed zarysowaniami czy uszkodzeniami mechanicznymi. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku drobnych zadrapań lub mikro odprysków. Raz założona powłoka utrzymuje się kilka lat. Jeśli jest regularnie konserwowana może wytrzymać nawet 10 lat. 

Powłoka ceramiczna to idealna zabezpieczenie samochodu. Powłokę ceramiczną można założyć samemu, ale dla profesjonalnego efektu lepiej to zrobić w profesjonalnym serwisie. 

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz