Nagrania lektorskie – cennik. Ile trzeba zapłacić za nagranie do reklamy?

lektor

Reklama z profesjonalnym lektorem będzie od razu przyciągała uwagę. Ile kosztują nagrania lektorskie? Gdzie można je zamówić?

Nagrania lektorskie do reklamy

Aby reklama mogła spełnić swoją funkcję, powinna być ona odpowiednio opracowana. Duże znaczenie ma nie tylko jej treść, która musi przyciągać uwagę odbiorców, ale również oprawa audio-wizualna.

W przypadku reklam telewizyjnych i radiowych duże znaczenie ma przygotowanie nagrania lektorskiego. Aby je przygotować, konieczne będzie znalezienie właściwego lektora i zlecenie stworzenia nagrania według konkretnego scenariusza.

Jak zamówić nagranie lektora?

Aby zamówić nagranie lektorskie, warto skorzystać z dostępnych w internecie banków głosów. To rodzaj baz, w których znajdują się oferty lektorów. Można znaleźć w nich zarówno popularnych lektorów, jak i lektorów dopiero rozpoczynających swoją karierę.

Korzystanie z banków głosów jest bardzo proste. W serwisach tego typu można łatwo wyszukać potrzebnego lektora, korzystając z dostępnych filtrów. Można wtedy ustawić parametry jak płeć lektora, jego doświadczenie, cenę.

Za pomocą baz głosów można również zamówić nagranie lektorskie. Baza kontaktuje się wtedy z lektorem, aby zlecić mu wykonanie nagrania. Można również zamówić nagranie razem z podkładem muzycznym, efektami muzycznymi.

Przykładowe ceny nagrań lektorskich

  • Każdy lektor ma swój cennik nagrań lektorskich, dlatego też trudno wskazać z góry, ile będzie kosztowało przygotowanie takiego materiału.

  • Na cenę usług lektorów wpływają między innymi:

  • popularność lektora – im jest on bardziej znany i ma większe doświadczenie, tym większy będzie koszt wykonania przez niego nagrania

  • rodzaj nagrania – nagrania wyceniane są według ich rodzaju, dlatego też mogą również się zależnie od tego, jaki ma być cel materiału

  • przeznaczenie nagrania – w przypadku reklam duże znaczenie ma miejsce ich publikacji, ponieważ w przypadku nagrań do lokalnych mediów ceny będą niższe niż w przypadku nagrań do stacji ogólnopolskich

  • długość nagrania – ceny najczęściej podawane są dla konkretnych długości nagrań, na przykład 30 sekund, dlatego dłuższe nagranie będzie oznaczało wyższy koszt

Najczęściej cennik nagrań lektorskich rozpoczyna się od około 50-60 złotych za 30 sekund nagrania do lokalnego radia lub telewizji. Z kolei w przypadku nagrań do mediów ogólnopolskich koszty mogą wynosić nawet ponad 200 złotych. Warto wskazać, że w przypadku lektorów popularnych ceny będą jeszcze wyższe i mogą one wynosić nawet kilka tysięcy złotych za przygotowanie materiału.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz