Nowoczesne meble wypoczynkowe – co warto wybrać do salonu?

Nowoczesne meble wypoczynkowe – co warto wybrac do salonu

Zastanawiasz się nad zakupem nowych mebli wypoczynkowych do salonu? Zobacz, jakie modele najlepiej będą prezentowały się w nowoczesnych aranżacjach!

Meble wypoczynkowe w nowoczesnym stylu – co wybrać?

Producenci oferują obecnie meble wypoczynkowe w wielu stylach do wyboru. Największym powodzeniem cieszą się te w stylu nowoczesnym.

Nowoczesne meble wypoczynkowe jak kanapy, sofy, narożniki, fotele przyciągają uwagę swoim prostym, ale efektownym wzornictwem. Wśród nich znajdują się modele wykonane z różnych materiałów, między innymi z detalami metalowymi, drewnianymi.

Bardzo popularne są meble wypoczynkowe na nóżkach, na przykład jak w ofercie firmy Prostoria – https://designd10.pl/prostoria która specjalizuje się w produkcji mebli wpisujących się a najnowsze trendy wzornicze.

Nowoczesne meble wypoczynkowe – jaki kolor wybrać?

Meble wypoczynkowe w nowoczesnym stylu są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do wielu aranżacji.

Najczęściej kupowane są meble w kolorach bazowych, które można bez problemu łączyć z różnymi kolorami w aranżacji. Wśród nich popularne są meble z tapicerkami w odcieniach beżu i szarości.

Beżowe i szare kanapy czy narożniki są świetnym wyborem do współczesnych aranżacji, umożliwiając stworzenie atrakcyjnego, neutralnego wystroju wnętrza. Można zmieniać ich charakter przez dodawanie do nich kolorowych poduszek, koców.

Również popularne są meble w intensywnych odcieniach, na przykład jak zielony, niebieski, żółty czy granatowy, które również dobrze wyglądają we wnętrzach o nowoczesnym charakterze.

Nowoczesna kanapa i narożnik – jak dobrać je do wnętrza?

Wybierając meble jak nowoczesne kanapy i narożniki, pod uwagę należy wziąć nie tylko ich wygląd, ale również wymiary.

Gdy wnętrze jest niewielkie, wtedy wybranie właściwego mebla pod kątem jego wymiarów ma kluczowe znaczenie. Należy pamiętać o tym, że mebel nie powinien być dociśnięty do ściany lub grzejnika, ale pomiędzy nim a otoczeniem należy zostawić wolną przestrzeń dla przepływu powietrza.

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej tkaniny obiciowej. Do wyboru są również meble wykończone tkaninami o podwyższonej odporności na zaplamienia, które są łatwe do utrzymania w czystości.

Nowoczesne fotele do salonu – jaki model wybrać?

Do nowoczesnej kanapy lub narożnika można wybrać również dopasowane fotele z tej samej linii. Ciekawy efekt można osiągnąć także wtedy, gdy zestawi się ze sobą meble z różnych linii.

Wśród nowoczesnych foteli bardzo popularne są modele tapicerowane skórą, z dodatkowymi podnóżkami, a także fotele klubowe, inaczej krzesła fotelowe, które mają wysokie nóżki.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz