Technik usług kosmetycznych – rozwijaj swoją pasję do kosmetyków

Technik uslug kosmetycznych – rozwijaj swoja pasje do kosmetykow

Twoją pasją są kosmetyki oraz dbanie o urodę? Szukasz pomysłu na dalszą naukę po szkole średniej? Pomyśl o skorzystaniu z oferty szkół policealnych, które zapraszają na kierunek technik usług kosmetycznych!

Kim jest technik usług kosmetycznych?

Technikiem usług kosmetycznych nazywa się osobę, która posiada odpowiednie kwalifikacje określane jako FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych.

Aby uzyskać takie przygotowanie, można skorzystać z nauki w kierunku jak technik usług kosmetycznych prowadzonym przez szkoły policealne.

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Osoba, która uzyskała kwalifikacje jako technik usług kosmetycznych, może prowadzić zabiegi kosmetyczne samodzielnie.

Technik ten może wykonywać między innymi zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała, makijaż, manicure i pedicure, a także może prowadzić zabiegi fizykoterapeutyczne. Posiada on też wiedzę dotyczącą doradztwa w zakresie kosmetyki, czyli może dobierać odpowiednie kosmetyki do potrzeb swoich klientów.

Praca w zawodzie jak technik usług kosmetycznych możliwa jest salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych, jednak można również rozpocząć samodzielną działalność w branży beauty.

Jak wyglądają zajęcia na kierunku technik usług kosmetycznych?

Szkoły policealne kompleksowo przygotowują swoich uczniów do zawodu, dlatego prowadzone w nich zajęcia koncentrują się zarówno na kwestiach teoretycznych, jak i praktycznych.

Kierunek technik usług kosmetycznych obejmuje między innymi:

  • podstawy kosmetyki

  • informacje o anatomii i dermatologii

  • prowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych

  • prowadzenie makijażu

  • fizykoterapia w zabiegach kosmetycznych

  • kwestie BHP

  • podstawy przedsiębiorczości

Zapisz się na kierunek technik usług kosmetycznych Kraków – https://faber.edu.pl/szkoly/szkoly-policealne/technik-uslug-kosmetycznych/ dokładne informacje związane z ofertą edukacyjną szkół policealnych można znaleźć bezpośrednio na ich stronach internetowych.

Jak długo trwa nauka w kierunku technik usług kosmetycznych?

Czas trwania nauki w kierunku technik usług kosmetycznych w szkole policealnej trwa najczęściej 2 lata, czyli dzielony jest on na 4 semestry.

Nauka odbywa się najczęściej w trybie dziennym albo zaocznym, czyli spotkania odbywają się wtedy w weekendy.

Technik usług kosmetycznych – kto może nim zostać?

Aby rozpocząć naukę w kierunku technik usług kosmetycznych, konieczne jest złożenie podania do szkoły policealnej.

Naukę mogą rozpocząć osoby, które posiadają ukończoną szkołę średnią – nie ma wymogu zdania matury. Należy też przedstawić zaświadczenie potwierdzające brak przeciwwskazań do pracy w zawodzie kosmetyczki.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz