Odkryj Dubaj – niezapomniany kierunek dla golfistów

Dubaj

Golfiści wygodnie dotrą do Dubaju z Emirates – największymi międzynarodowymi liniami lotniczymi. Miasto oferuje ogromną różnorodność niezapomnianych atrakcji, w tym dla miłośników golfa, i to zarówno zawodowych graczy, jak i amatorów.

Lecąc z Emirates, nie trzeba się ograniczać podczas pakowania. We wszystkich klasach podróżującym przysługują wysokie limity bagażu – do 35 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej. Pasażerowie mogą w ramach standardowego bagażu zabrać ze sobą także sprzęt golfowy, co stanowi znaczące ułatwienie dla wybierających się na pola golfowe w Dubaju. Oprócz tego wszyscy podróżujący mogą liczyć na wygodę podróży i dostęp do ponad 4,5 tys. kanałów w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej Emirates ice. We wszystkich klasach czekają pyszne posiłki, darmowe napoje oraz bezpłatny pakiet do 20 MB danych pokładowego Wi-Fi.

 

Turnieje golfowe w Dubaju

Golf dla całej rodziny Golf w Dubaju rozwija się bardzo dynamicznie: w mieście powstaje coraz więcej pól golfowych i organizowanych jest coraz więcej międzynarodowej rangi turniejów. Miłośnicy golfa mogą tu obejrzeć prestiżowe i słynne na całym świecie zawody DP World Tournament Championship, które odbędą się w dniach 21-24 listopada tego roku, i których oficjalną linią lotniczą jest Emirates. Warto wspomnieć również o Race to Dubai, czyli cyklu 47 turniejów rozgrywanych w 31 krajach na czterech kontynentach. Całosezonowe rozgrywki, w których wyłaniany jest zwycięzca European Tour, mają swój finał właśnie w Dubaju. Omega Dubai Desert Classic to najpopularniejsze wydarzenie golfowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które odbędzie się 23-26 stycznia 2020 r. Ze względu na swoją atrakcyjność i międzynarodowy charakter często bywa nazywane „głównym wydarzeniem golfowym na Bliskim Wschodzie”. W Dubaju można nie tylko obejrzeć wiele turniejów, ale i zagrać w golfa na jednym z dwunastu pól czynnych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i przez cały rok. Niektóre kluby oferują nawet rozgrywki nocne.

Golf dla zawodowców Pola golfowe są atrakcją dla całej rodziny. Jedno z najlepszych pól golfowych dla podróżujących z dziećmi oferuje ośrodek Dubai Creek Golf and Yacht Club położony w pobliżu zabytkowego kanału Dubai Creek. Na 18-dołkowym polu znajdują się pofalowane tory gry w otoczeniu pagórków pokrytych daktylowcami i palmami. To idealne miejsce dla golfistów niezależnie od poziomu umiejętności. Pole do minigolfa zostało starannie zaprojektowane, tak aby mogli tu spróbować swoich sił i dobrze się przy tym bawić gracze w każdym wieku. Na wakacjach z dziećmi warto odwiedzić także JA The Resort. Oprócz pól golfowych znajdują się tu strzelnica, szkoła tenisa, ośrodek jeździecki, przystań jachtowa, strefa zabaw dla dzieci, klub młodzieżowy, cztery baseny i wiele innych obiektów do uprawiania sportów wodnych.

Zawodowi golfiści powinni podjąć wyzwanie i zagrać w kompleksie Jumeirah Golf Estates. Tutejszy ośrodek przypomina bujny, zielony park. Pole Fire Field porastają różne gatunki roślin, które doskonale oddają charakter miejsca i podkreślają jego naturalny krajobraz, a na polu Earth Course odbywają się rozgrywki DP World Tour Championship. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest ośrodek Emirates Golf Club z niesamowitym widokiem na drapacze chmur Dubaju. Majlis Field to jego główne i niezwykle wymagające pole o powierzchni 6,1 tys. m2. Faldo Course to jedyne pole 18-dołkowe w regionie, na którym można grać w porze nocnej. Oba pola znajdują się na naturalnie pofałdowanym terenie pustynnym, będąc dla golfisty prawdziwym sprawdzianem umiejętności.

 

Olśniewający Dubaj

W przerwach od gry w golfa podczas pobytu w Dubaju warto zwiedzić fascynujące miejsca i budynki, z których słynie miasto. Do obowiązkowych punktów należy podziwianie widoków z Burdż Khalify – najwyższego wieżowca świata – czy wizyta w kolorowym ogrodzie Miracle Garden, gdzie na obszarze 72 tys. m2 można podziwiać budowle całkowicie porośnięte kwiatami, a nawet replikę samolotu Emirates wykonaną w całości z kwiatów. Zdecydowanie trzeba zobaczyć też tak słynne miejsca jak The Palm i Burdż al-Arab czy złoty suk. Spragnieni przygód mogą spróbować przejażdżki ekstremalną tyrolką nad Dubai Marina, natomiast ci, których zadowoli samo oglądanie popisów akrobatycznych, powinni wybrać się na spektakl La Perle w reżyserii Franco Dragone, który z pewnością chwyci za serce każdego. Zwiedzający Dubaj powinni też wybrać się na kulinarną wyprawę po ulicznych straganach. Codziennie w Dubaju czeka wiele atrakcji, np. bieg CBD Palm Run na czterech różnych dystansach, który odbędzie się 21 listopada. Ponadto w mieście odbywa się wiele wydarzeń sponsorowanych przez linie Emirates. W dniach 26-28 lutego turyści mogą wziąć udział w festiwalu Emirates Airline Dubai Jazz Festival 2020, a 14 lutego – w RedFestDXB, festiwalu muzycznym z udziałem najlepszych sprzedawców ulicznego jedzenia na Bliskim Wschodzie, bogatą interaktywną oprawą i atrakcjami przygotowanymi przez sponsora.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz